bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Sestdiena 23.02.2019 | Vārda dienas: Haralds, Almants
LatviaLatvija

Ždanoka maksājusi naudu krievu aktīvistu piketa organizatorei

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

BNN, Baltic news, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Tatjana Ždanoka

Neilgi pirms Eiroparlamenta vēlēšanām Saeimas novērošanas kamerās fiksēts kāds notikums, kas radījis aizdomas par partijas atbalstītāju uzpirkšanu. Galvenā persona ir Latvijas Krievu savienības līdere un nupat notikušo vēlēšanu kandidāte Tatjana Ždanoka, kura pamanīta maksājot iespaidīgu naudas summu vienai no krievu organizāciju aktīvistēm.

Īsi pirms Eiropas Parlamenta vēlēšanām 15.maijā uz Jēkaba ielas pie Saeimas nama notika Tatjanas Ždanokas bijušās partijas Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā jeb tagadējās Latvijas Krievu savienības rīkots pikets, kurā piedalījās vairākas Latvijas drošības dienestu vērību iemantojušas personas. Epicentrā – pati Ždanoka. Ar viņas kampaņas galveno lozungu «Kopā ar Krieviju» saskanēja draudi par Ukrainas scenāriju Latvijā. Nesaudzīgi tika kritizēta Laimdotas Straujumas valdība un skanēja arī sūdzības par krievu dzīves grūtībām Latvijā. Gatavojušies bija pārdomāti – plakāti nevis spontānā iedvesmā uzšņāpti, bet rūpnieciski izgatavoti.

Salīdzinot ar uzmanību, kas tobrīd bija pievērsta Saeimas nama priekšā notiekošajam piketam, daudz mazāk vērības piesaistīja kāda cita darbība turpat netālu – Saeimas frakciju un komisiju ēkas priekšnamā. Tur Ždanoka norēķinājās ar vienu no piketa organizatorēm, ko TV3 raidījumam Nekā personīga apstiprināja viens no aculieciniekiem.

«Gāju garām tai vietai, gāju uz savu frakciju, vienkārši ieraudzīju, ka pēc šī prokrieviskā protesta Ždanokas kundze savai sabiedrotajai dala skaidru naudu pie Saeimas telpām,» norāda Saeimas deputāta palīgs Edmunds Jurēvics.

Šī epizode norisinājās tikai pāris soļu attālumā no Saeimas apsardzes posteņa un to, kā noskaidrojās vēlāk, ir fiksējusi arī Saeimas novērošanas kamera.

Pēc Jurēvica sacītā, bijis skaidrs, ka nauda ir domāta par to, ka cilvēki ir piedalījušies protestā.

Rekonstruējot notikušo – piketa beigu daļā Ždanoka ienākusi Saeimas ēkā kopā ar Krievu savienības kandidātu saraksta 6.numuru – Tatjanu Favorsku, kura ir organizācijas Krievu sabiedrība Latvijā līdere un bieži līdzdarbojas Ždanokas aktivitātēs. Tā tas bijis arī šoreiz. Aculiecinieks nolēmis iejaukties naudas došanas procesā.

«Tajā brīdī es tikai atskatījos un redzēju, ka viņa to dara un nervi neizturēja. Es, diemžēl, uz viņu pacēlu balsi – vienkārši man tas viss pasākums likās absurds! Un, ja var redzēt, ka tiem dalībniekiem par to tiek maksāta nauda, tas vienkārši bija pilnīgi šokējoši! Un tad es viņai pateicu, ka viņai no šejienes jāiet prom un vispār viņa šos kukuļus var dalīt kaut kur citur nevis Saeimā un vispār tas nav pieļaujami. Kad es gāju garām, es redzēju tieši to paku, kas tiek dota, un tā nebija kaut kāda sīknauda. Bija skaidrs, ka tā ir eiro valūta un diezgan liela apjoma, skaidri varēja redzēt, ka tas nebija kā aizdot piecīti,» tā Jurēvics.

Žurnālisti nolēma abām darījuma veicējām vienlaicīgi pajautāt, kādam nolūkam nauda bijusi dota. Versijas sakrita, taču vēlāk noskaidrojās, ka abas jau bija laikus uzzinājušas par žurnālistu interesi. Tas bijis parāds par kādu pirkumu, ko Ždanoka gribējusi iegādāties Šveicē, kad tur bijusi krievu valodas mācībām veltītā konferencē, teikts raidījumā.

«Tatjana Favorska ir mana laba draudzene un viņa man atveda no Šveices pulksteņus, es viņai palūdzu. Kad mēs tur kopā bijām, bija slēgts veikals un es viņai palūdzu, lai viņa man nopērk,» stāsta Ždanoka.

Būtiskākā atšķirība aculiecinieka un pašu dalībnieču atstāstā ir naudas summas lielums – Ždanoka un Favorska apgalvo, ka tie bijuši ap 300 eiro, bet aculiecinieks – ka naudas paciņa izskatījusies krietni lielāka. Gan Saeimas vadība, gan iekšlietu ministrs apstiprināja, ka novērošanas kameru ierakstā redzamais vēl tikšot pētīts un izvērtēts.

«Es esmu informēta par šāda ieraksta esamību un,, manuprāt, arī šobrīd Drošības policijai un drošības dienestiem ir jāizvērtē tas, kā ir klasificējams šis nodarījums. Lai tiesībsargājošās iestādes var pieņemt savu lēmumu,» teic Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa.

«Esmu uzdevis Valsts policijai un Drošības policijai iepazīties ar saturu un atbilstoši ja tur tika konstatēti tiesību normu pārkāpumi, reaģēt. Es kā iekšlietu ministrs saskaņā ar esošo kārtību neesmu tiesīgs iepazīties ar šo informāciju. Tā ir ierobežotas pieejamības informācija. Protams, ja šie fakti apstiprināsies, tad dienesti nekavējoties arī rīkosies,» norāda iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis.

Lai gan Ždanoka īsti nevarēja atcerēties sava jaunā pulksteņa ražotājfirmu, viņas darījuma partnere Favorska vēlāk sacīja, ka tas esot bijis Breguet laikrādis. Kā atklājuši kaimiņvalsts žurnālisti, vismaz viens Breguet pulkstenis 15 000 dolāru vērtībā ir arī Krievijas prezidenta Valdimira Putina īpašumā. Slavenā zīmola mājaslapā nevar atrast nevienu pulksteni, kas būtu lētāks par vismaz dažiem tūkstošiem eiro. Arī interneta veikalā eBay par Ždanokas nosauktajiem aptuveni trim simtiem eiro ir iespējams iegādāties vien Breguet pulksteņa glabāšanai paredzēto kastīti. Tātad – vai nu Ždanokai neizskaidrojamā kārtā Šveicē no skatloga pārdots kāds melnajam tirgum paredzēts viltojums, viņai neticami paveicies vai arī stāstā tomēr ir maz patiesības, vēsta raidījums.

Ref: 102.000.102.7392


Pievienot komentāru

Apstiprina izmaiņas dzīvnieku produktu tirdzniecības nosacījumos ES starpā

Valdība otrdien, 10.jūlijā, apstiprināja Zemkopības ministrijas sagatavotos grozījumus noteikumos par veterinārajām prasībām, kontroli un uzraudzību dzīvnieku izcelsmes produktu tirdzniecībai ar Eiropas Savienības dalībvalstīm.

Vecāķos atrastas zilaļģes – iesaka nepeldēties

Saistībā ar strauju zilaļģu savairošanos Vecāķu pludmalē, pašvaldība aicina iedzīvotājus pagaidām atturēties no peldēšanās, informē Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas projektu koordinatore Aira Šmelde.

Investori ir optimistiski – biržu indeksi un naftas cenas kāpj

Akciju cenas pasaules biržās otrdien, 10.jūlijā, pieauga, ko veicināja investoru optimisms par gaidāmo firmu darbības rezultātu sezonu, sevišķi Savienotajās Valstīs.

Šovasar piektais Āfrikas cūku mēris konstatēts mājas cūkām Brocēnu novadā

Āfrikas cūku mēra uzliesmojuma gadījums konstatēts piemājas saimniecībā Brocēnu novada Blīdenes pagastā. Slimība skārusi novietni ar piecām cūkām.

KNAB nesaskata noziegumu Mamikina apgalvojumā par Ušakova palīdžu fiktīvu nodarbināšanu

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs nesaskata iespējamu noziegumu Eiropas Parlamenta deputāta Andreja Mamikina apgalvojumā, ka Rīgas domē bijušas darbinieces, kuras skaitījās galvaspilsētas mēra Nila Ušakova palīdzes, bet patiesībā strādāja pie Mamikina

Strauji pieaug rakšanas darbu laikā izraisītu elektrotīkla bojājumu skaits

Šogad AS Sadales tīkls ir reģistrējusi 346 saimniecisko darbu veicēju izraisītus elektrotīkla bojājumus un, salīdzinot ar 2017.gada pirmo pusgadu, par 50% pieaudzis dažādu rakšanas un būvniecības darbu laikā bojātu kabeļu līniju skaits.

Pusotras nedēļas laikā 54 cilvēki lūguši pārskatīt centralizēto eksāmenu vērtējumus

Pusotras nedēļas laikā 54 eksāmenu kārtotāji lūguši pārskatīt rezultātus valsts pārbaudījumos, norāda Valsts izglītības satura centrā.

Skycop: Aviokompāniju streiki pieņemas spēkā; zaudējumi sasniedz sešus miljardus

Salīdzinot ar iepriekšējo gadu, 2018.gads avionozarei līdz šim nav bijis ne tuvu tik veiksmīgs. Šogad palielinājušās gan degvielas cenas, gan pieaudzis streiku skaits, kas Eiropas lidsabiedrībām rada aizvien lielākas problēmas.

NBS: Latvijas armijai tuvākajos gados svarīgi būs labi apmācīti karavīri

Latvijas armijai tuvākajā nākotnē svarīgākā būs nemitīga modernizācija un labi sagatavoti karavīri, tā Latvijas armijas 99.dzimšanas dienas rītā intervijā LNT raidījumam 900 sekundes norāda Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš.

Bankā: Cik lielu algu jāmaksā, lai varētu cerēt uz darbinieku

Uzņēmēju noskaņojums Latvijā pēdējā gada laikā ir stabils – liecina bankas Citadele un SKDS veiktais pētījums Citadele Index. Uzņēmēju noskaņojuma indeksa vērtība ir 51,47 punkti, kas liecina par piesardzīgu optimismu.

Gada inflācija sasniegusi 2,8%; degvielas cenām kāpums par 17,5%

Vidējais patēriņa cenu līmenis šī gada jūnijā, salīdzinot ar 2017.gada jūniju, palielinājies par 2,8% Precēm cenas pieauga par 2,5% un pakalpojumiem – par 3,3%, liecina jaunākie Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Šogad pļaujas laiks Latvijā plānojas divas nedēļas agrāk nekā ierasts

Ziemas mieži jau sasnieguši gatavības stadiju un līdzko pāries nokrišņi, uzsāksies ražas novākšana. Šogad pļaujas laiks Latvijā plānojas divas nedēļas agrāk nekā ierasts, secina lauksaimniecības uzņēmuma Baltic Agro speciālisti.

Izmaiņas 5.tramvaja un 5T.autobusa kustības maršrutā

Saistībā ar tramvaja sliežu nomaiņu Slokas ielas un Jūrmalas gatves krustojumā no šī gada 11.jūlija būs izmaiņas 5.tramvaja maršrutā, ziņo SIA Rīgas satiksme Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Baiba Bartaševiča.

Ekonomikas ministrija brīdina 62 OIK saņēmējus par nodokļu parādiem

Izteikti brīdinājumi par nodokļu parādiem 62 komersantiem, kuriem piešķirtas tiesības tirgot elektroenerģiju obligātā iepirkuma ietvaros, BNN informē Ekonomikas ministrijā.

IDB lūdz apsūdzēt PMLP amatpersonu par fiktīvas laulības organizēšanu

Iekšējās drošības birojs ierosinājis prokuratūrai sākt kriminālvajāšanu pret Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes amatpersonu par fiktīvas laulības organizēšanu.

Lasītākie

Komentētākie

Top 5 Biznesa ziņas
    Top 5 Sabiedrības ziņas
      Top 5 Pasaules ziņas
        Jaunākie komentāri