bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Piektdiena 22.02.2019 | Vārda dienas: Rigonda, Adrians, Ārija
LatviaLatvija

Vardarbībā cietušie iedzīvotāji aicināti saņemt bezmaksas juridiskās konsultācijas

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Telephone off the hook

Lai palīdzētu iedzīvotājiem izprast, kā rīkoties ar vardarbību saistītā situācijā, un sniegtu juridisku atbalstu, šī gada trešdien, 29.novembrī, notiks akcija Pajautā juristam. Akcijas ietvaros interesentiem, zvanot uz noziegumos cietušo atbalsta tālruni 116006, būs iespēja saņemt bezmaksas juridiskās konsultācijas no augsti kvalificētiem juristiem.

Konsultēties ar juristiem varēs par šādām tēmām:

-Vardarbība ģimenē – cietušā tiesības, aizsardzība, palīdzības saņemšanas iespējas, rīcība;

-Pagaidu aizsardzības pret vardarbību nodrošināšana vardarbībā cietušām personām tiesā un ar policijas starpniecību;

-Ģimenes tiesību jautājumi – laulības šķiršana, bērnu aprūpes, aizgādības un saskarsmes tiesības, uzturlīdzekļi, ģimenes maksātnespēja un tās risināšanas iespējas.

Konsultācijas būs iespējams saņemt 29.novembrī laika posmā no pulksten 9.00 līdz 18.00, zvanot uz atbalsta tālruni noziegumos cietušajiem 116006.

Labklājības ministrs Jānis Reirs komentē: «Profesionālam padomam un atbalstam ir īpaša loma vardarbīgas situācijas risināšanā. Dažkārt šāda veida atbalsts ir trūkstošais posms, lai sieviete justos gatava un droša rīkoties un pārraut vardarbības apli. Šī akcija ir lieliska iespēja saņemt profesionālu konsultāciju situācijas risināšanā, lai pasargātu ne vien sevi, bet arī savus līdzcilvēkus. Aicinu ikvienu, kas dzīvo vardarbīgās attiecībās, izmantot šo iespēju un uzsākt ceļu uz dzīvi bez vardarbības.»

Savukārt biedrības Skalbes direktore Zane Avotiņa saka: «Ņemot vērā lielo iedzīvotāju interesi, akcija “Pajautā juristam” norisinās atkārtoti. Iepriekšējās akcijas ietvaros pamatā tika sniegtas konsultācijas par vardarbības jautājumiem, kur lielākais zvanītāju pārsvars bija cietušās sievietes. Jāatzīst, ka ikdienā strādājot ar vardarbībā cietušajām sievietēm, novērots, ka bieži tieši juridiska rakstura neskaidrības un informācijas trūkums par tiesībām un likumisku aizsardzību bijis par iemeslu tam, ka cietušās nespēj pārtraukt vardarbīgās attiecības.»

Vienlaikus savu viedokli izsaka zvērināta advokāte Daina Saulīte: «Ir jāmeklē palīdzība ne tikai tāpēc, lai aizsargātu sevi, bet arī tāpēc, lai aizsargātu savus tuvākos, draugus, līdzcilvēkus, kuriem, tāpat var gadīties situācijas, kad tiek nodarīts pāri un var būt nepieciešams atbalsts un palīdzība.»

Tāpat zvērināta advokāte Linda Reisa min, ka pirmais solis uz risinājumu ir saprast, ka vardarbībai nav jābūt attiecību sastāvdaļai. «Jāsaprot, ka šādās attiecībās ir iesaistīti ne tikai varmāka un upuris, bet arī līdzcilvēki, tajā skaitā bērni. Un neviens nezin, kādas sekas netiešā vardarbība atstās uz bērniem, viņu spēju dzīvē izveidot veselīgas attiecības un stipru ģimeni, kas ir katras sabiedrības vitāla šūniņa. Tikai tad, kad cilvēks šo saprot, viņš ir gatavs smagajam darbam – kļūt brīvam no vardarbības atkarības.»


Uz iedzīvotāju zvaniem atbildēs un padomus sniegs seši pieredzējuši juristi:

Mārīte Kozlovska, zvērināta advokāte.

Konsultāciju laiks: Trešdien, 29.novembrī, pulksten 9.00 – 12.00

Linda Reisa, zvērināta advokāte. Zvērināta advokāta Jāņa Ernstsona birojs partnere. Rīgas Stradiņa universitātes juridiskās fakultātes lektore, Baltijas apgabala šķīrējtiesas priekšsēdētāja. Specializācija: civiltiesības.

Konsultāciju laiks: Trešdien, 29.novembrī, pulksten 9.00 – 12.00

Jevgenija Tverjanoviča-Bore, zvērināta advokāte, zvērinātu advokātu biroja Intellexi partnere, bērnu tiesību aizsardzības speciāliste. Specializējusies vardarbības ģimenē, jo īpaši pret bērniem un sievietēm jautājumos. Nodrošina vairāku desmitu cietušo pārstāvību Zolitūdes traģēdijas kriminālprocesā.

Konsultāciju laiks: Trešdien, 29.novembrī, pulksten 12.00 – 15.00

Daina Saulīte, zvērināta advokāte, darba stāžs profesijā 30 gadi.

Viena no aktuālajām tēmām ir pagaidu aizsardzības pret vardarbību nodrošināšana vardarbībā cietušām personām tiesā un ar policijas starpniecību.

Konsultāciju laiks: Trešdien, 29.novembrī, pulksten 12.00 – 15.00

Inga Lauce, zvērināta advokāte. Konsultē krimināllietās, kā arī bērnu un ģimenes tiesību jautājumos.

Konsultāciju laiks: Trešdien, 29.novembrī, pulksten 15.00 – 18.00

Rita Oļhova, zvērināta advokāte. . Konsultē krimināllietās, laulības šķiršanas lietās, kā arī bērnu un ģimenes tiesību jautājumos.

Konsultāciju laiks: Trešdien, 29.novembrī, pulksten 15.00 – 18.00

Ref: 225.000.103.2955


Pievienot komentāru

 1. valentīna teica:

  Nu neticu Jūsu palīdzībai! Mani 1,5 gadus atpakaļ vīrs izmeta no mājām kā suni, durvis aizlēdzal lai es netieku mājās, visādi ņirgājās, pazemoja, griezos policijā, man pateica, ja nevarat dzīvot, šķiraties, policiju nesauciet, kamēr nebūs līķa! Man nebija kur iet, vīrs palika mājās it kā nekas nebūtu noticis, kāpēc viņām bija jāpaliek mājās, nevis man???? Es griezos arī pie juristiem, nevarot pierādīt, ka izdzina….. Ak Dievs, kā viss riebjas, ko Jūs te vēl rakstāt par kaut kādu vardarbību, kur lai griežas… Neticu!!!!

Apstiprina izmaiņas dzīvnieku produktu tirdzniecības nosacījumos ES starpā

Valdība otrdien, 10.jūlijā, apstiprināja Zemkopības ministrijas sagatavotos grozījumus noteikumos par veterinārajām prasībām, kontroli un uzraudzību dzīvnieku izcelsmes produktu tirdzniecībai ar Eiropas Savienības dalībvalstīm.

Vecāķos atrastas zilaļģes – iesaka nepeldēties

Saistībā ar strauju zilaļģu savairošanos Vecāķu pludmalē, pašvaldība aicina iedzīvotājus pagaidām atturēties no peldēšanās, informē Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas projektu koordinatore Aira Šmelde.

Investori ir optimistiski – biržu indeksi un naftas cenas kāpj

Akciju cenas pasaules biržās otrdien, 10.jūlijā, pieauga, ko veicināja investoru optimisms par gaidāmo firmu darbības rezultātu sezonu, sevišķi Savienotajās Valstīs.

Šovasar piektais Āfrikas cūku mēris konstatēts mājas cūkām Brocēnu novadā

Āfrikas cūku mēra uzliesmojuma gadījums konstatēts piemājas saimniecībā Brocēnu novada Blīdenes pagastā. Slimība skārusi novietni ar piecām cūkām.

KNAB nesaskata noziegumu Mamikina apgalvojumā par Ušakova palīdžu fiktīvu nodarbināšanu

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs nesaskata iespējamu noziegumu Eiropas Parlamenta deputāta Andreja Mamikina apgalvojumā, ka Rīgas domē bijušas darbinieces, kuras skaitījās galvaspilsētas mēra Nila Ušakova palīdzes, bet patiesībā strādāja pie Mamikina

Strauji pieaug rakšanas darbu laikā izraisītu elektrotīkla bojājumu skaits

Šogad AS Sadales tīkls ir reģistrējusi 346 saimniecisko darbu veicēju izraisītus elektrotīkla bojājumus un, salīdzinot ar 2017.gada pirmo pusgadu, par 50% pieaudzis dažādu rakšanas un būvniecības darbu laikā bojātu kabeļu līniju skaits.

Pusotras nedēļas laikā 54 cilvēki lūguši pārskatīt centralizēto eksāmenu vērtējumus

Pusotras nedēļas laikā 54 eksāmenu kārtotāji lūguši pārskatīt rezultātus valsts pārbaudījumos, norāda Valsts izglītības satura centrā.

Skycop: Aviokompāniju streiki pieņemas spēkā; zaudējumi sasniedz sešus miljardus

Salīdzinot ar iepriekšējo gadu, 2018.gads avionozarei līdz šim nav bijis ne tuvu tik veiksmīgs. Šogad palielinājušās gan degvielas cenas, gan pieaudzis streiku skaits, kas Eiropas lidsabiedrībām rada aizvien lielākas problēmas.

NBS: Latvijas armijai tuvākajos gados svarīgi būs labi apmācīti karavīri

Latvijas armijai tuvākajā nākotnē svarīgākā būs nemitīga modernizācija un labi sagatavoti karavīri, tā Latvijas armijas 99.dzimšanas dienas rītā intervijā LNT raidījumam 900 sekundes norāda Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš.

Bankā: Cik lielu algu jāmaksā, lai varētu cerēt uz darbinieku

Uzņēmēju noskaņojums Latvijā pēdējā gada laikā ir stabils – liecina bankas Citadele un SKDS veiktais pētījums Citadele Index. Uzņēmēju noskaņojuma indeksa vērtība ir 51,47 punkti, kas liecina par piesardzīgu optimismu.

Gada inflācija sasniegusi 2,8%; degvielas cenām kāpums par 17,5%

Vidējais patēriņa cenu līmenis šī gada jūnijā, salīdzinot ar 2017.gada jūniju, palielinājies par 2,8% Precēm cenas pieauga par 2,5% un pakalpojumiem – par 3,3%, liecina jaunākie Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Šogad pļaujas laiks Latvijā plānojas divas nedēļas agrāk nekā ierasts

Ziemas mieži jau sasnieguši gatavības stadiju un līdzko pāries nokrišņi, uzsāksies ražas novākšana. Šogad pļaujas laiks Latvijā plānojas divas nedēļas agrāk nekā ierasts, secina lauksaimniecības uzņēmuma Baltic Agro speciālisti.

Izmaiņas 5.tramvaja un 5T.autobusa kustības maršrutā

Saistībā ar tramvaja sliežu nomaiņu Slokas ielas un Jūrmalas gatves krustojumā no šī gada 11.jūlija būs izmaiņas 5.tramvaja maršrutā, ziņo SIA Rīgas satiksme Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Baiba Bartaševiča.

Ekonomikas ministrija brīdina 62 OIK saņēmējus par nodokļu parādiem

Izteikti brīdinājumi par nodokļu parādiem 62 komersantiem, kuriem piešķirtas tiesības tirgot elektroenerģiju obligātā iepirkuma ietvaros, BNN informē Ekonomikas ministrijā.

IDB lūdz apsūdzēt PMLP amatpersonu par fiktīvas laulības organizēšanu

Iekšējās drošības birojs ierosinājis prokuratūrai sākt kriminālvajāšanu pret Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes amatpersonu par fiktīvas laulības organizēšanu.

Lasītākie

Komentētākie

Top 5 Biznesa ziņas
  Top 5 Sabiedrības ziņas
   Top 5 Pasaules ziņas
    Jaunākie komentāri