bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Piektdiena 16.11.2018 | Vārda dienas: Banga, Glorija

Investori ir optimistiski – biržu indeksi un naftas cenas kāpj

Akciju cenas pasaules biržās otrdien, 10.jūlijā, pieauga, ko veicināja investoru optimisms par gaidāmo firmu darbības rezultātu sezonu, sevišķi Savienotajās Valstīs.

Gada inflācija sasniegusi 2,8%; degvielas cenām kāpums par 17,5%

Vidējais patēriņa cenu līmenis šī gada jūnijā, salīdzinot ar 2017.gada jūniju, palielinājies par 2,8% Precēm cenas pieauga par 2,5% un pakalpojumiem – par 3,3%, liecina jaunākie Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Orkla Foods Latvija eksporta apmērs šogad pirmajā pusgadā pieaudzis par 32%

Zīmolu Spilva un Gutta īpašnieka Orkla Foods Latvija eksporta apmērs šā gada pirmajos sešos mēnešos kopumā ir pieaudzis par 32% salīdzinājumā ar attiecīgo periodu pirms gada.

Lietuvā cūkām kostatētā ĀCM dēļ noteikta karantīna arī vairākos Latvijas pagastos

Saistībā ar Lietuvā mājas cūkām konstatēto Āfrikas cūku mēri noteikta karantīna vairākos pagastos Saldus, Auces un Tērvetes novadā, liecina paziņojumi oficiālajā izdevumā Latvijas Vēstnesis.

Maijā rūpniecības produkcijas apjoms gada griezumā samazinājies par 1,1%

Rūpniecības produkcijas apjoms šī gada maijā, salīdzinot ar 2017.gada maiju, pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem, salīdzināmajās cenās samazinājušās par 1,1%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Ģenerālvienošanos parakstījuši jau 90% būvuzņēmēju

Līdz jūlija sākumam būvniecības ģenerālvienošanos par minimālo algu parakstījuši jau 90% no nepieciešamā kvoruma. Nozares koplīgumu kopskaitā atbalsta 211 būvniecības uzņēmumi ar 641 miljonus eiro lielu kopējo apgrozījumu, taču, lai ģenerālvienošanās stātos spēkā, to jāatbalsta uzņēmumiem ar kopējo apgrozījuma apjomu 713 miljonu eiro.

Barometrs: Uzņēmējdarbībā visnozīmīgākās ir zināšanas un kompetence

Raksturojot dažādus faktorus, kas veicina vai kavē uzņēmumu ilgtspējīgu attīstību, aptaujātie pauda uzskatu, ka to visnozīmīgāk veicina īpašnieku zināšanas un kompetence, bet augsti nodokļi kavē visvairāk, tā jaunākais Baltic International Bank Latvijas barometra pētījuma apkopojums.

Gada laikā par 4% samazinājies nodokļu maksātāju-juridisku personu skaits

Latvijā šogad 2.jūlijā bija 212 827 nodokļu maksātāji-juridiskas personas, kas ir par 4% mazāk nekā pērn šajā laikā, liecina Valsts ieņēmumu dienesta apkopotā statistika.

Lidsabiedrība Nordica otrajā darbības gadā sasniedz 0,9 miljonu eiro peļņu

Igaunijas valsts lidsabiedrība Nordica savā otrajā pilnajā darbības gadā guvusi 900 000 eiro lielu peļņu. Tas paveikts kaut arī 2017.gada sākumā tā rēķinājusies ar gaidāmiem zaudējumiem sešu miljonu eiro apmērā.

Igaunijas energokoncerns piedāvā pirkt dabai draudzīgu elektrību

Igaunijas valsts energokoncerns Eesti Energia, kas galvenokārt elektrību iegūst, dedzinot degslānekli, ar panākumiem piedāvā klientiem izvēlēties saņemt elektrību, kas nāk no citiem, proti, atjaunojamiem enerģijas avotiem.

Biržu indeksi sarūk Eiropā un kāpj ASV, naftas cenas samazinās

Pasaules akciju tirgus pirmdien, 2.jūlijā, ietekmēja bažas par gaidāmajiem tirdzniecības kariem ASV noteikto muitas tarifu dēļ.