bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Pirmdiena 18.03.2019 | Vārda dienas: Adelīna, Ilona
LatviaLatvija

Tele2 ieteikumi, kā no praktikanta kļūt par darbinieku

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Darbs vasarā jauniešiem ir ne tikai pieredzes meklējumi un piepelnīšanās, bet arī iespēja mērķtiecīgi likt pamatus savai nākotnes profesijai un karjerai. Izpildot šos dalīto pakalpojuma centra Tele2 Shared Service Center ieteikumus, pastāv liela varbūtība, ka pēc vasaras prakses jaunieši var saņemt darba piedāvājumu, saka uzņēmuma pārstāvji.

Sasveicinies un esi draudzīgs pret visiem

Veiksmīgas darba attiecības ir atkarīgas no labām komunikācijas spējām un pozitīvas attieksmes. «Dažkārt citi kolēģi var būt aizņemti ar saviem projektiem un termiņiem un var nepamanīt jaunas personas ierašanos organizācijā. Praktikantam ir jābūt pietiekami drošam, lai ar sevi iepazīstinātu kolēģus, un jābūt draudzīgam pret visiem, sākot no apkopējas līdz pat vadītājam,» norāda Zane Svece, Tele2 SSC biznesa partnere personāla jautājumos.

Uzstādi personīgos mērķus un nodarbini sevi

Uzsākot vasaras darbu, ne tikai uzņēmumiem jānodrošina dažādas aktivitātes labākai prakses norisei, bet arī praktikantam vajadzētu izvirzīt savus mērķus, ko vēlētos izpildīt prakses laikā. Tāpat, jo vairāk jautājumus praktikants uzdod, jo labāk – tas liecina par jaunieša interesi un vēlmi visu izzināt. «Tad, kad darbs pie viena projekta ir pabeigts, vaicā pēc nākamā uzdevuma vai arī izmanto iespēju iepazīties ar uzņēmumā atrodamo literatūru vai profesionālajiem žurnāliem,» turpina Svece, norādot, ka prakse ir īstais laiks mācīties visu, ko vien var.

Atrodi sev mentoru

Mācīties no tiem, kuru darba piemērs tev šķiet apbrīnojams, ir nākamais ieteikums. Šādi cilvēki ir jālūdz par saviem mentoriem, ar kuriem sadarbība var turpināties arī pēc prakses beigām. «Profesionāļiem patīk dalīties ar savām zināšanām un palīdzēt jaunajiem profesionāļiem ienākt tirgū. Mentora loma ir ļoti svarīga – praktikantam ir jājūt, ka vadītājs viņu ciena un tic viņa spēkiem, nevis tikai sagaida rezultātus,» uzsver Tele2 SSC vadītājs Kims Leandersons (Kim Leandersson), kurš pirms desmit gadiem arī uzsāka karjeru Tele2 kā praktikants un izceļ sadarbību ar mentoru/vadītāju kā vienu no veiksmīgas karjeras priekšnoteikumiem.

Esi profesionāls

Ikvienam praktikantam ieteicams uzturēt profesionālu tēlu un izvairīties no tenkošanas birojā. Tāpat svarīgi, kāds izskatās šis tēls ārpus tā. «Profesionālas attieksmes saglabāšana prakses laikā nozīmē to, ka laiku izmanto efektīvi, izvairoties no pastāvīgas uzņēmuma laika izmantošanas personiskiem tālruņa zvaniem un e-pastiem,» norāda Svece.

Dalīto pakalpojumu centrs Tele2 Shared Service Center jau trešo gadu pēc kārtas piedāvā studentiem iespēju vasaras laikā doties apmaksātā praksē starptautiskā informāciju tehnoloģiju uzņēmumā, lai studiju laikā iegūtās zināšanas pielietotu praksē. Pieteikties vasaras praksei iespējams mājas lapā no 22.martam līdz 4.aprīlim.


Pievienot komentāru

Apstiprina izmaiņas dzīvnieku produktu tirdzniecības nosacījumos ES starpā

Valdība otrdien, 10.jūlijā, apstiprināja Zemkopības ministrijas sagatavotos grozījumus noteikumos par veterinārajām prasībām, kontroli un uzraudzību dzīvnieku izcelsmes produktu tirdzniecībai ar Eiropas Savienības dalībvalstīm.

Vecāķos atrastas zilaļģes – iesaka nepeldēties

Saistībā ar strauju zilaļģu savairošanos Vecāķu pludmalē, pašvaldība aicina iedzīvotājus pagaidām atturēties no peldēšanās, informē Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas projektu koordinatore Aira Šmelde.

Investori ir optimistiski – biržu indeksi un naftas cenas kāpj

Akciju cenas pasaules biržās otrdien, 10.jūlijā, pieauga, ko veicināja investoru optimisms par gaidāmo firmu darbības rezultātu sezonu, sevišķi Savienotajās Valstīs.

Šovasar piektais Āfrikas cūku mēris konstatēts mājas cūkām Brocēnu novadā

Āfrikas cūku mēra uzliesmojuma gadījums konstatēts piemājas saimniecībā Brocēnu novada Blīdenes pagastā. Slimība skārusi novietni ar piecām cūkām.

KNAB nesaskata noziegumu Mamikina apgalvojumā par Ušakova palīdžu fiktīvu nodarbināšanu

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs nesaskata iespējamu noziegumu Eiropas Parlamenta deputāta Andreja Mamikina apgalvojumā, ka Rīgas domē bijušas darbinieces, kuras skaitījās galvaspilsētas mēra Nila Ušakova palīdzes, bet patiesībā strādāja pie Mamikina

Strauji pieaug rakšanas darbu laikā izraisītu elektrotīkla bojājumu skaits

Šogad AS Sadales tīkls ir reģistrējusi 346 saimniecisko darbu veicēju izraisītus elektrotīkla bojājumus un, salīdzinot ar 2017.gada pirmo pusgadu, par 50% pieaudzis dažādu rakšanas un būvniecības darbu laikā bojātu kabeļu līniju skaits.

Pusotras nedēļas laikā 54 cilvēki lūguši pārskatīt centralizēto eksāmenu vērtējumus

Pusotras nedēļas laikā 54 eksāmenu kārtotāji lūguši pārskatīt rezultātus valsts pārbaudījumos, norāda Valsts izglītības satura centrā.

Skycop: Aviokompāniju streiki pieņemas spēkā; zaudējumi sasniedz sešus miljardus

Salīdzinot ar iepriekšējo gadu, 2018.gads avionozarei līdz šim nav bijis ne tuvu tik veiksmīgs. Šogad palielinājušās gan degvielas cenas, gan pieaudzis streiku skaits, kas Eiropas lidsabiedrībām rada aizvien lielākas problēmas.

NBS: Latvijas armijai tuvākajos gados svarīgi būs labi apmācīti karavīri

Latvijas armijai tuvākajā nākotnē svarīgākā būs nemitīga modernizācija un labi sagatavoti karavīri, tā Latvijas armijas 99.dzimšanas dienas rītā intervijā LNT raidījumam 900 sekundes norāda Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš.

Bankā: Cik lielu algu jāmaksā, lai varētu cerēt uz darbinieku

Uzņēmēju noskaņojums Latvijā pēdējā gada laikā ir stabils – liecina bankas Citadele un SKDS veiktais pētījums Citadele Index. Uzņēmēju noskaņojuma indeksa vērtība ir 51,47 punkti, kas liecina par piesardzīgu optimismu.

Gada inflācija sasniegusi 2,8%; degvielas cenām kāpums par 17,5%

Vidējais patēriņa cenu līmenis šī gada jūnijā, salīdzinot ar 2017.gada jūniju, palielinājies par 2,8% Precēm cenas pieauga par 2,5% un pakalpojumiem – par 3,3%, liecina jaunākie Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Šogad pļaujas laiks Latvijā plānojas divas nedēļas agrāk nekā ierasts

Ziemas mieži jau sasnieguši gatavības stadiju un līdzko pāries nokrišņi, uzsāksies ražas novākšana. Šogad pļaujas laiks Latvijā plānojas divas nedēļas agrāk nekā ierasts, secina lauksaimniecības uzņēmuma Baltic Agro speciālisti.

Izmaiņas 5.tramvaja un 5T.autobusa kustības maršrutā

Saistībā ar tramvaja sliežu nomaiņu Slokas ielas un Jūrmalas gatves krustojumā no šī gada 11.jūlija būs izmaiņas 5.tramvaja maršrutā, ziņo SIA Rīgas satiksme Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Baiba Bartaševiča.

Ekonomikas ministrija brīdina 62 OIK saņēmējus par nodokļu parādiem

Izteikti brīdinājumi par nodokļu parādiem 62 komersantiem, kuriem piešķirtas tiesības tirgot elektroenerģiju obligātā iepirkuma ietvaros, BNN informē Ekonomikas ministrijā.

IDB lūdz apsūdzēt PMLP amatpersonu par fiktīvas laulības organizēšanu

Iekšējās drošības birojs ierosinājis prokuratūrai sākt kriminālvajāšanu pret Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes amatpersonu par fiktīvas laulības organizēšanu.