bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Trešdiena 20.03.2019 | Vārda dienas: Irbe, Made
LatviaLatvija

Rinkēvičs: Latvija atbalstīs Ukrainas vēlmi veidot ciešākas attiecības ar ES

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU«Latvija turpinās atbalstīt Ukrainas vēlmi veidot ciešākas attiecības ar Eiropas Savienību (ES),» uzsver Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

Rinkēvičs trešdien, 20.jūnijā, Kijevā tikās ar Ukrainas prezidentu Petro Porošenko, Ukrainas parlamenta priekšsēdētāja pirmo vietnieci Irinu Geraščenko, ārlietu ministru Pavlo Kļimkinu un Ukrainas parlamenta deputātu, Krimas tatāru līderi Mustafu Džemiļevu. Tikšanos laikā ar Ukrainas augstākajām amatpersonām ārlietu ministrs pārrunāja divpusējās attiecības, E) un Ukrainas attiecības, drošības situāciju Ukrainas austrumos un cilvēktiesību stāvokli Krievijas nelegāli anektētajā Krimā, vēsta Ārlietu ministrijas Preses centrs.

«Esam gandarīti, ka 26 gadu laikā kopš Latvijas un Ukrainas diplomātisko attiecību nodibināšanas, mums ir izdevies izveidot daudzveidīgas attiecības, kas aptver plašu sadarbības jautājumu loku,» tikšanās laikā ar Ukrainas prezidentu Porošenko sacīja Rinkēvičs.

Ministrs Porošenko pauda Latvijas atbalstu Ukrainas suverenitātei un teritoriālajai integritātei. «Latvija neatzīst Krievijas īstenoto pretlikumīgo Krimas aneksiju, kā arī nosoda Krievijas īstenoto agresiju Ukrainas austrumos,» uzsvēra Rinkēvičs.

Tāpat ministrijā atzīmē, ka sarunā ar Ukrainas ārlietu ministru Rinkēvičs pārrunāja ES un Ukrainas aktuālos dienaskārtības jautājumus.

Ministrs pauda stingru atbalstu Ukrainas vēlmei veidot ciešākas attiecības ar ES. «Ukrainai būtu svarīgi aktīvi turpināt aizsākto reformu procesu, lai nodrošinātu arī turpmāku starptautiskās sabiedrības atbalstu. Par šiem jautājumiem mēs runāsim 27. jūnijā Ukrainas reformu konferencē Kopenhāgenā. Tāpēc Ukrainai ir jāturpina darbs pie Eiropas Savienības un Ukrainas Asociācijas līguma pilnīgas ieviešanas. Mēs atbalstām Eiropas Savienības un Ukrainas samita rīkošanu 9. jūlijā Briselē un kopīgā paziņojuma sagatavošanu. Uzskatām, ka paziņojumā jākoncentrējas uz atbalstu Ukrainas politiskajai asociācijai un ekonomiskajai integrācijai Eiropas Savienībā. Paziņojumā ir jāiekļauj konsekvents Eiropas Savienības atbalsts Ukrainas teritoriālai integritātei,» sacīja Rinkēvičs.

Tikšanās laikā ar Ukrainas parlamenta priekšsēdētāja pirmo vietnieci Irinu Geraščenko ministrs pārrunāja situāciju Ukrainas austrumos un reformu gaitu, kas ir nepieciešama, lai Ukraina tuvinātos ES. Latvijas ārlietu ministrs apliecināja, ka Ukraina arī turpmāk būs viena no Latvijas prioritārajām valstīm, lai atbalstītu nepieciešamo reformu īstenošanu. «Ir nepieciešams saglabāt Ukrainas politisko apņemšanos aktīvi turpināt reformas, kas ir vērstas uz visas Ukrainas attīstību. Tāpēc Latvija ir gatava sniegt palīdzību jomās, kas ir svarīgas Ukrainas ilgtermiņa attīstībai, īpaši labas pārvaldības, antikorupcijas, likuma varas, cilvēktiesību un ekonomikas jomās. Būtiski, lai Ukrainā reformu procesa ietvaros netiktu sperti soļi, kas vājinātu pieņemtos lēmumus,» pauda Rinkēvičs.

Tāpat amatpersonas pārrunāja Minskas vienošanās izpildi, kas notiek Normandijas formāta ietvaros. Geraščenko informēja ministru par novērotajiem cilvēktiesību pārkāpumiem Donbasā un to, ka pašlaik nenotiek karagūstekņu apmaiņa starp Ukrainu un Krieviju.

Sarunā ar Ukrainas parlamenta deputātu, Krimas tatāru līderi Mustafu Džemiļevu, ārlietu ministrs pārrunāja cilvēktiesību situāciju Krievijas nelegāli anektētajā Krimā. «Latvija turpinās iestāties un atgādinās starptautiskajai sabiedrībai par cilvēktiesību situāciju Krimā, īpaši Eiropas Savienības dalībvalstīm,» uzsvēra Rinkēvičs.


Pievienot komentāru

Apstiprina izmaiņas dzīvnieku produktu tirdzniecības nosacījumos ES starpā

Valdība otrdien, 10.jūlijā, apstiprināja Zemkopības ministrijas sagatavotos grozījumus noteikumos par veterinārajām prasībām, kontroli un uzraudzību dzīvnieku izcelsmes produktu tirdzniecībai ar Eiropas Savienības dalībvalstīm.

Vecāķos atrastas zilaļģes – iesaka nepeldēties

Saistībā ar strauju zilaļģu savairošanos Vecāķu pludmalē, pašvaldība aicina iedzīvotājus pagaidām atturēties no peldēšanās, informē Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas projektu koordinatore Aira Šmelde.

Investori ir optimistiski – biržu indeksi un naftas cenas kāpj

Akciju cenas pasaules biržās otrdien, 10.jūlijā, pieauga, ko veicināja investoru optimisms par gaidāmo firmu darbības rezultātu sezonu, sevišķi Savienotajās Valstīs.

Šovasar piektais Āfrikas cūku mēris konstatēts mājas cūkām Brocēnu novadā

Āfrikas cūku mēra uzliesmojuma gadījums konstatēts piemājas saimniecībā Brocēnu novada Blīdenes pagastā. Slimība skārusi novietni ar piecām cūkām.

KNAB nesaskata noziegumu Mamikina apgalvojumā par Ušakova palīdžu fiktīvu nodarbināšanu

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs nesaskata iespējamu noziegumu Eiropas Parlamenta deputāta Andreja Mamikina apgalvojumā, ka Rīgas domē bijušas darbinieces, kuras skaitījās galvaspilsētas mēra Nila Ušakova palīdzes, bet patiesībā strādāja pie Mamikina

Strauji pieaug rakšanas darbu laikā izraisītu elektrotīkla bojājumu skaits

Šogad AS Sadales tīkls ir reģistrējusi 346 saimniecisko darbu veicēju izraisītus elektrotīkla bojājumus un, salīdzinot ar 2017.gada pirmo pusgadu, par 50% pieaudzis dažādu rakšanas un būvniecības darbu laikā bojātu kabeļu līniju skaits.

Pusotras nedēļas laikā 54 cilvēki lūguši pārskatīt centralizēto eksāmenu vērtējumus

Pusotras nedēļas laikā 54 eksāmenu kārtotāji lūguši pārskatīt rezultātus valsts pārbaudījumos, norāda Valsts izglītības satura centrā.

Skycop: Aviokompāniju streiki pieņemas spēkā; zaudējumi sasniedz sešus miljardus

Salīdzinot ar iepriekšējo gadu, 2018.gads avionozarei līdz šim nav bijis ne tuvu tik veiksmīgs. Šogad palielinājušās gan degvielas cenas, gan pieaudzis streiku skaits, kas Eiropas lidsabiedrībām rada aizvien lielākas problēmas.

NBS: Latvijas armijai tuvākajos gados svarīgi būs labi apmācīti karavīri

Latvijas armijai tuvākajā nākotnē svarīgākā būs nemitīga modernizācija un labi sagatavoti karavīri, tā Latvijas armijas 99.dzimšanas dienas rītā intervijā LNT raidījumam 900 sekundes norāda Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš.

Bankā: Cik lielu algu jāmaksā, lai varētu cerēt uz darbinieku

Uzņēmēju noskaņojums Latvijā pēdējā gada laikā ir stabils – liecina bankas Citadele un SKDS veiktais pētījums Citadele Index. Uzņēmēju noskaņojuma indeksa vērtība ir 51,47 punkti, kas liecina par piesardzīgu optimismu.

Gada inflācija sasniegusi 2,8%; degvielas cenām kāpums par 17,5%

Vidējais patēriņa cenu līmenis šī gada jūnijā, salīdzinot ar 2017.gada jūniju, palielinājies par 2,8% Precēm cenas pieauga par 2,5% un pakalpojumiem – par 3,3%, liecina jaunākie Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Šogad pļaujas laiks Latvijā plānojas divas nedēļas agrāk nekā ierasts

Ziemas mieži jau sasnieguši gatavības stadiju un līdzko pāries nokrišņi, uzsāksies ražas novākšana. Šogad pļaujas laiks Latvijā plānojas divas nedēļas agrāk nekā ierasts, secina lauksaimniecības uzņēmuma Baltic Agro speciālisti.

Izmaiņas 5.tramvaja un 5T.autobusa kustības maršrutā

Saistībā ar tramvaja sliežu nomaiņu Slokas ielas un Jūrmalas gatves krustojumā no šī gada 11.jūlija būs izmaiņas 5.tramvaja maršrutā, ziņo SIA Rīgas satiksme Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Baiba Bartaševiča.

Ekonomikas ministrija brīdina 62 OIK saņēmējus par nodokļu parādiem

Izteikti brīdinājumi par nodokļu parādiem 62 komersantiem, kuriem piešķirtas tiesības tirgot elektroenerģiju obligātā iepirkuma ietvaros, BNN informē Ekonomikas ministrijā.

IDB lūdz apsūdzēt PMLP amatpersonu par fiktīvas laulības organizēšanu

Iekšējās drošības birojs ierosinājis prokuratūrai sākt kriminālvajāšanu pret Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes amatpersonu par fiktīvas laulības organizēšanu.