bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Trešdiena 20.03.2019 | Vārda dienas: Irbe, Made
LatviaLatvija

Sadales tīklam ir jāuzlabo sistēmas pieslēguma process un tā kontrole

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Turpmākos divus gadus AS Sadales tīkls ir pienākums uzlabot sistēmas pieslēguma procesu un tā kontroli. Savukārt Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) no savas puses turpmākos divus gadus papildus veiks šī procesa pastiprinātu monitoringu un uzraudzību, vēsta komisijas pārstāvji.

SPRK padome piektdien, 22.jūnijā, noslēdza vienošanos ar AS Sadales tīkls par nepieciešamajiem uzlabojumiem sistēmas pieslēguma procesā. Šādu lēmumu SPRK padome pieņēma, izvērtējot AS Sadales tīkls sistēmas pieslēguma ierīkošanas procesu elektroenerģijas ražotājiem un AS Sadales tīkls rīcības atbilstību SPRK noteikumiem, skaidro SPRK pārstāvji.

AS Sadales tīkls līdz 2019.gada 14.jūnijam ir jāveic to koģenerācijas staciju dokumentu pārbaude, kurām no 2012.gada 1.marta ir spēkā akts par elektrostacijas atzīšanu par derīgu paralēlam darbam ar sistēmu un izsniegta atļauja elektrostacijas pieslēgšanai sistēmai. AS Sadales tīkls ir pienākums nodrošināt, lai dokumenti atbilst SPRK noteikumu prasībām, skaidro komisijas pārstāvji.

Līdz 2020.gada 30.jūnijam AS Sadales tīkls ir pienākums līdz katra kalendārā gada ceturkšņa beigām informēt SPRK par visiem saņemtajiem pieteikumiem elektrostacijas pieslēgumam sistēmai un to turpmāku virzību, informējot par veiktajām darbībām sistēmas pieslēgumu ierīkošanas procesā, uzsver SPRK.

SPRK situācijas izvērtēšanu AS Sadales tīkls īstenotajos 50 sistēmas pieslēgumos uzsāka 2017.gadā, pārbaudot AS Sadales tīkls rīcības atbilstību SPRK noteikumiem un izsniegtās licences nosacījumiem. Izvērtējot dokumentus 50 sistēmas pieslēgumu ierīkošanas procesos, SPRK konstatēja četrus noteikumu punktu pārkāpumus, kas lielākoties saistīti ar nepilnīgu dokumentu noformēšanu.

«Konstatētie pārkāpumi nav radījuši tiešas materiālas sekas. Situācijas izvērtējuma gaitā AS Sadales tīkls pēc savas iniciatīvas veica vairākas darbības, lai novērstu konstatētās nepilnības un trūkumus, kā arī iesniedza SPRK pierādījumus, kuriem ir būtiska nozīme,» uzsver komisijā.

Ņemot vērā, ka SPRK un AS Sadales tīkls panākuši vienotu izpratni par tālāk veicamajiem soļiem, SPRK padome nolēma noslēgt administratīvo līgumu ar AS Sadales tīkls, kas paredz komersantam izteikt brīdinājumu par pieļautajiem pārkāpumiem un uzdod AS Sadales tīkls noteiktā termiņā veikt pasākumus, kas vērsti uz turpmāku pārkāpumu nepieļaušanu un pieslēgumu ierīkošanas procesa kontroli, ziņo SPRK.


Pievienot komentāru

Apstiprina izmaiņas dzīvnieku produktu tirdzniecības nosacījumos ES starpā

Valdība otrdien, 10.jūlijā, apstiprināja Zemkopības ministrijas sagatavotos grozījumus noteikumos par veterinārajām prasībām, kontroli un uzraudzību dzīvnieku izcelsmes produktu tirdzniecībai ar Eiropas Savienības dalībvalstīm.

Vecāķos atrastas zilaļģes – iesaka nepeldēties

Saistībā ar strauju zilaļģu savairošanos Vecāķu pludmalē, pašvaldība aicina iedzīvotājus pagaidām atturēties no peldēšanās, informē Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas projektu koordinatore Aira Šmelde.

Investori ir optimistiski – biržu indeksi un naftas cenas kāpj

Akciju cenas pasaules biržās otrdien, 10.jūlijā, pieauga, ko veicināja investoru optimisms par gaidāmo firmu darbības rezultātu sezonu, sevišķi Savienotajās Valstīs.

Šovasar piektais Āfrikas cūku mēris konstatēts mājas cūkām Brocēnu novadā

Āfrikas cūku mēra uzliesmojuma gadījums konstatēts piemājas saimniecībā Brocēnu novada Blīdenes pagastā. Slimība skārusi novietni ar piecām cūkām.

KNAB nesaskata noziegumu Mamikina apgalvojumā par Ušakova palīdžu fiktīvu nodarbināšanu

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs nesaskata iespējamu noziegumu Eiropas Parlamenta deputāta Andreja Mamikina apgalvojumā, ka Rīgas domē bijušas darbinieces, kuras skaitījās galvaspilsētas mēra Nila Ušakova palīdzes, bet patiesībā strādāja pie Mamikina

Strauji pieaug rakšanas darbu laikā izraisītu elektrotīkla bojājumu skaits

Šogad AS Sadales tīkls ir reģistrējusi 346 saimniecisko darbu veicēju izraisītus elektrotīkla bojājumus un, salīdzinot ar 2017.gada pirmo pusgadu, par 50% pieaudzis dažādu rakšanas un būvniecības darbu laikā bojātu kabeļu līniju skaits.

Pusotras nedēļas laikā 54 cilvēki lūguši pārskatīt centralizēto eksāmenu vērtējumus

Pusotras nedēļas laikā 54 eksāmenu kārtotāji lūguši pārskatīt rezultātus valsts pārbaudījumos, norāda Valsts izglītības satura centrā.

Skycop: Aviokompāniju streiki pieņemas spēkā; zaudējumi sasniedz sešus miljardus

Salīdzinot ar iepriekšējo gadu, 2018.gads avionozarei līdz šim nav bijis ne tuvu tik veiksmīgs. Šogad palielinājušās gan degvielas cenas, gan pieaudzis streiku skaits, kas Eiropas lidsabiedrībām rada aizvien lielākas problēmas.

NBS: Latvijas armijai tuvākajos gados svarīgi būs labi apmācīti karavīri

Latvijas armijai tuvākajā nākotnē svarīgākā būs nemitīga modernizācija un labi sagatavoti karavīri, tā Latvijas armijas 99.dzimšanas dienas rītā intervijā LNT raidījumam 900 sekundes norāda Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš.

Bankā: Cik lielu algu jāmaksā, lai varētu cerēt uz darbinieku

Uzņēmēju noskaņojums Latvijā pēdējā gada laikā ir stabils – liecina bankas Citadele un SKDS veiktais pētījums Citadele Index. Uzņēmēju noskaņojuma indeksa vērtība ir 51,47 punkti, kas liecina par piesardzīgu optimismu.

Gada inflācija sasniegusi 2,8%; degvielas cenām kāpums par 17,5%

Vidējais patēriņa cenu līmenis šī gada jūnijā, salīdzinot ar 2017.gada jūniju, palielinājies par 2,8% Precēm cenas pieauga par 2,5% un pakalpojumiem – par 3,3%, liecina jaunākie Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Šogad pļaujas laiks Latvijā plānojas divas nedēļas agrāk nekā ierasts

Ziemas mieži jau sasnieguši gatavības stadiju un līdzko pāries nokrišņi, uzsāksies ražas novākšana. Šogad pļaujas laiks Latvijā plānojas divas nedēļas agrāk nekā ierasts, secina lauksaimniecības uzņēmuma Baltic Agro speciālisti.

Izmaiņas 5.tramvaja un 5T.autobusa kustības maršrutā

Saistībā ar tramvaja sliežu nomaiņu Slokas ielas un Jūrmalas gatves krustojumā no šī gada 11.jūlija būs izmaiņas 5.tramvaja maršrutā, ziņo SIA Rīgas satiksme Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Baiba Bartaševiča.

Ekonomikas ministrija brīdina 62 OIK saņēmējus par nodokļu parādiem

Izteikti brīdinājumi par nodokļu parādiem 62 komersantiem, kuriem piešķirtas tiesības tirgot elektroenerģiju obligātā iepirkuma ietvaros, BNN informē Ekonomikas ministrijā.

IDB lūdz apsūdzēt PMLP amatpersonu par fiktīvas laulības organizēšanu

Iekšējās drošības birojs ierosinājis prokuratūrai sākt kriminālvajāšanu pret Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes amatpersonu par fiktīvas laulības organizēšanu.