bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Piektdiena 22.02.2019 | Vārda dienas: Rigonda, Adrians, Ārija
LatviaLatvija

NVA: Vairāk nekā 13% bezdarbnieku ir cilvēki ar invaliditāti

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Latvijā 13,4% no kopējiem reģistrētajiem bezdarbniekiem ir cilvēki ar invaliditāti, trešdien, 29.novembrī, konferencē Darba tirgus pieejamība personām ar invaliditāti sacīja Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) direktore Evita Simsone.

Viņa norāda, ka viens no iemesliem, kāpēc cilvēkiem ar invaliditāti ir grūti nonākt darba tirgū ir darba tirgum neatbilstoša izglītība, turklāt 46% no NVA reģistrētajiem bezdarbniekiem ar invaliditāti ir zems izglītības līmenis, bet 54% – profesionālā izglītība.

Pēc Simsones paustā, vislielākais skats bezdarbnieku ar invaliditāti ir vecāki par 50 gadiem, tomēr šī ir kopēja tendence bezdarbnieku vidū.

Vienlaikus Simsone norāda, ka personas ar invaliditāti aktīvi iesaistās NVA organizētājās apmācībās, nodarbinātības pasākumos un atbalsta pasākumos, kas palīdz cilvēkiem ar invaliditāti ātrāk nonākt darba tirgū.

Labklājības ministrijas (LM) Sociālās iekļaušanas politikas departamenta direktore Elīna Celmiņa norāda, ka cilvēku ar invaliditāti darbspējas vecumā strādājošo skaits pieaudzis līdz 37%, proti, līdz 38 000 cilvēku vecumā no 15 līdz 64 gadiem, turklāt vērojama pozitīva tendence šim rādītājam uzlaboties.

Celmiņa uzsver, ka cilvēku ar invaliditātes vajadzības ir tādas pašas kā jebkuram citam cilvēkam, tomēr personām ar invaliditāti nepieciešama atbalsta sistēma un pasākumi, kā arī vides pielāgošana, turklāt, lai veicinātu cilvēku ar invaliditāti nodarbinātību, nepieciešami jauni un intensīvāki pasākumi, kā arī vērienīgāks un mērķtiecīgāks atbalsts.

Pēc Celmiņas paustā, LM priekšlikums ir cilvēkiem ar invaliditāti, kuram ir daļēja darbspēja, varētu izvirzīt nosacījumus, lai motivētu viņu atgriešanos darba tirgu, vienlaikus nodrošinot atbalstu.

Celmiņa piebilst, ka invaliditātes cēloņi ir saistīti ar to, ka cilvēks pārāk ilgi gaidījis valsts veselības aprūpes pakalpojumu, kā rezultātā iestājusies invaliditāte, tomēr otra daļa šo cilvēku nebija ievērojuši ārsta norādījumus, kam arī bijušas negatīvas sekas.

Kā ziņots, trešdien, 29.novembrī, norisinās tiesībsarga Jura Jansona sadarbībā ar Invalīdu un viņu draugu apvienību Apeirons un Latvijas Nacionālo bibliotēku (LNB) organizētā konference, kas veltīta Starptautiskajai personu ar invaliditāti dienai. Šī gada konferences tēma ir darba tirgus pieejamība personām ar invaliditāti.

Tiesībsargs iepriekš norādījis, ka Latvijai jāpilda starptautiskās saistības, un viena no tām ir ANO Konvencija par personu ar invaliditāti tiesībām, kas dalībvalstīm uzliek pienākumu nodrošināt personām ar invaliditāti piekļuvi darba tirgum vienlīdzīgi ar citiem.

Jansons arī norāda, ka persona ir tiesīga pelnīt iztikas līdzekļus ar darbu, kuru tā brīvi izvēlas vai kurā nepieciešamās prasmes atbilst darba tirgus prasībām, nevis, kuru persona ar invaliditāti ir spiesta strādāt, jo citur darbu nav iespējams dabūt.

«Protams, darba videi ir jābūt pieejamai un atvērtai personām ar invaliditāti. Minētais nozīmē arī diskriminācijas aizliegumu darba vidē, taisnīgus, drošus, veselīgus un labvēlīgus darba apstākļus, vienlīdzīgas iespējas un vienādu atlīdzību par līdzvērtīgu darbu, iespēju aizstāvēt savas tiesības un iespēju atgriezties darba tirgū,» skaidro tiesībsargs.

Ref: 225.000.103.2979


Pievienot komentāru

Apstiprina izmaiņas dzīvnieku produktu tirdzniecības nosacījumos ES starpā

Valdība otrdien, 10.jūlijā, apstiprināja Zemkopības ministrijas sagatavotos grozījumus noteikumos par veterinārajām prasībām, kontroli un uzraudzību dzīvnieku izcelsmes produktu tirdzniecībai ar Eiropas Savienības dalībvalstīm.

Vecāķos atrastas zilaļģes – iesaka nepeldēties

Saistībā ar strauju zilaļģu savairošanos Vecāķu pludmalē, pašvaldība aicina iedzīvotājus pagaidām atturēties no peldēšanās, informē Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas projektu koordinatore Aira Šmelde.

Investori ir optimistiski – biržu indeksi un naftas cenas kāpj

Akciju cenas pasaules biržās otrdien, 10.jūlijā, pieauga, ko veicināja investoru optimisms par gaidāmo firmu darbības rezultātu sezonu, sevišķi Savienotajās Valstīs.

Šovasar piektais Āfrikas cūku mēris konstatēts mājas cūkām Brocēnu novadā

Āfrikas cūku mēra uzliesmojuma gadījums konstatēts piemājas saimniecībā Brocēnu novada Blīdenes pagastā. Slimība skārusi novietni ar piecām cūkām.

KNAB nesaskata noziegumu Mamikina apgalvojumā par Ušakova palīdžu fiktīvu nodarbināšanu

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs nesaskata iespējamu noziegumu Eiropas Parlamenta deputāta Andreja Mamikina apgalvojumā, ka Rīgas domē bijušas darbinieces, kuras skaitījās galvaspilsētas mēra Nila Ušakova palīdzes, bet patiesībā strādāja pie Mamikina

Strauji pieaug rakšanas darbu laikā izraisītu elektrotīkla bojājumu skaits

Šogad AS Sadales tīkls ir reģistrējusi 346 saimniecisko darbu veicēju izraisītus elektrotīkla bojājumus un, salīdzinot ar 2017.gada pirmo pusgadu, par 50% pieaudzis dažādu rakšanas un būvniecības darbu laikā bojātu kabeļu līniju skaits.

Pusotras nedēļas laikā 54 cilvēki lūguši pārskatīt centralizēto eksāmenu vērtējumus

Pusotras nedēļas laikā 54 eksāmenu kārtotāji lūguši pārskatīt rezultātus valsts pārbaudījumos, norāda Valsts izglītības satura centrā.

Skycop: Aviokompāniju streiki pieņemas spēkā; zaudējumi sasniedz sešus miljardus

Salīdzinot ar iepriekšējo gadu, 2018.gads avionozarei līdz šim nav bijis ne tuvu tik veiksmīgs. Šogad palielinājušās gan degvielas cenas, gan pieaudzis streiku skaits, kas Eiropas lidsabiedrībām rada aizvien lielākas problēmas.

NBS: Latvijas armijai tuvākajos gados svarīgi būs labi apmācīti karavīri

Latvijas armijai tuvākajā nākotnē svarīgākā būs nemitīga modernizācija un labi sagatavoti karavīri, tā Latvijas armijas 99.dzimšanas dienas rītā intervijā LNT raidījumam 900 sekundes norāda Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš.

Bankā: Cik lielu algu jāmaksā, lai varētu cerēt uz darbinieku

Uzņēmēju noskaņojums Latvijā pēdējā gada laikā ir stabils – liecina bankas Citadele un SKDS veiktais pētījums Citadele Index. Uzņēmēju noskaņojuma indeksa vērtība ir 51,47 punkti, kas liecina par piesardzīgu optimismu.

Gada inflācija sasniegusi 2,8%; degvielas cenām kāpums par 17,5%

Vidējais patēriņa cenu līmenis šī gada jūnijā, salīdzinot ar 2017.gada jūniju, palielinājies par 2,8% Precēm cenas pieauga par 2,5% un pakalpojumiem – par 3,3%, liecina jaunākie Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Šogad pļaujas laiks Latvijā plānojas divas nedēļas agrāk nekā ierasts

Ziemas mieži jau sasnieguši gatavības stadiju un līdzko pāries nokrišņi, uzsāksies ražas novākšana. Šogad pļaujas laiks Latvijā plānojas divas nedēļas agrāk nekā ierasts, secina lauksaimniecības uzņēmuma Baltic Agro speciālisti.

Izmaiņas 5.tramvaja un 5T.autobusa kustības maršrutā

Saistībā ar tramvaja sliežu nomaiņu Slokas ielas un Jūrmalas gatves krustojumā no šī gada 11.jūlija būs izmaiņas 5.tramvaja maršrutā, ziņo SIA Rīgas satiksme Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Baiba Bartaševiča.

Ekonomikas ministrija brīdina 62 OIK saņēmējus par nodokļu parādiem

Izteikti brīdinājumi par nodokļu parādiem 62 komersantiem, kuriem piešķirtas tiesības tirgot elektroenerģiju obligātā iepirkuma ietvaros, BNN informē Ekonomikas ministrijā.

IDB lūdz apsūdzēt PMLP amatpersonu par fiktīvas laulības organizēšanu

Iekšējās drošības birojs ierosinājis prokuratūrai sākt kriminālvajāšanu pret Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes amatpersonu par fiktīvas laulības organizēšanu.

Lasītākie

Komentētākie

Top 5 Biznesa ziņas
    Top 5 Sabiedrības ziņas
      Top 5 Pasaules ziņas
        Jaunākie komentāri