bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Pirmdiena 25.03.2019 | Vārda dienas: Ģedimins, Māra, Mare, Marita, Mārīte
LatviaLatvija

«Nelīdzsvarots kanibāls»; «suņa sūds konfektē», tā norisinās RD sēde

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RUSkaļu diskusiju pavadībā Rīgas dome noraida ieceri visu valstu pensionāriem atlaides braukšanai sabiedriskajā transportā piešķirt no viena vecuma.

Neizpratni sabiedrībā pirms neilga laika raisīja ziņa, ka citvalstu pensionāri braukšanas maksas atvieglojumus Rīgas sabiedriskajā transportā nereti saņem agrākā vecumā nekā Latvijas pensionāri.

Dome trešdien, 28.martā, skatīja grozījumus saistošajos noteikumos Par braukšanas maksas atvieglojumiem Rīgas pilsētas sabiedriskā transporta maršrutu tīklā. Lai gan to būtība bija piešķirt braukšanas atlaides 100% apmērā studējošajiem bāreņiem līdz 24 gadu vecumam, atrunāt Rīgas daudzbērnu ģimeņu reģistra ieviešanu un atlaižu piemērošanu tajos mikroautobusos, kuri aizstās konkrētus SIA Rīgas satiksme maršrutus, deputāti nelaida garām iespēju pievērsties arī pensionāriem.

Deputāti vairāku stundu garumā viens otru apvainoja un kritizēja par šo jautājumu. Opozīcija izteicās, ka koalīcija ar šādām atlaidēm piedāvā «suņa sūdu konfektē». Tāpat opozicionāri aicināja koalīcijas pārstāvjus «pārstāt zagt, shēmot un dzīvot pēc Krievijas likumiem», kā arī nodrošināt vienlīdzīgu attieksmi visu pensionāru vidū.

Savukārt koalīcijas pārstāvji aicināja opozīcijas deputātus uzrunāt savus partijas biedrus Saeimā un panākt, lai visā Latvijā pensionēšanās vecums tiek noteikts no 55 gadu vecuma.

Skaļākās diskusijas sākās brīdī, kad tribīnē kāpa Saskaņas pārstāvis Aleksejs Rosļikovs. «Trīs dienas es klausos par to, kā ir jāpieņem valstiski svarīgi lēmumi un jādomā par Latviju, bet kas man to māca? Bijušais komjaunietis [Jānis] Bordāns, kurš izaudzis par ņipru komunistu? [Jutas] Strīķes kundze vienā no intervijām norādījusi, ka viņas vecāki principiāli nestājās komunistiskajā partijā un saka, ka visas nelaimes Latvijā ceļas no tā, ka nav bijusi lustrācija,» izteicās Rosļikovs, paužot, ka «viņš uztraucas par Bordānu», jo Strīķe uz viņu skatoties kā «nelīdzsvarots kanibāls.»

Pēc šī izteikuma zālē sākās tracis un Strīķe mudināja mēru Rosļikova izteicienus nodot izvērtēšanai Ētikas komisijā. Ušakovs norādīja, ka debašu laikā neviens deputāts no viņa puses nekad netiekot pārtraukts.

Pēc ilgstošas vārdu apmaiņas tribīnē kāpa Bordāns, kurš norādīja, ka kopš trešdienas, 28.marta, Rosļikovu cienīt vairs nevarot. «Pirms Ētikas komisijas es tev ļauju nākt atvainoties, jo es nekad neesmu bijis komunists un tas ir man dziļš aizvainojums. Es deviņdesmitajos biju vienīgais Saeimā, kurš ierakstīja, ka 14 gadu vecumā ticis ierakstīts komjauniešos. Tas, ka tu to atgādini – tas ir neglīti,» sacīja Bordāns. Kaunināt Rosļikovu tribīnē kāpa arī citi opozīcijas deputāti.

Taču aizstāvēt biedru vēlāk tribīnē kāpa Mihails Kameņeckis (S), paužot, ka «mūsu politiskā atmosfēra un darba stils ir slikts». «Mums ir jādomā, ko un kā mēs sakām no tribīnes un vietas. Kāpēc jūs, Strīķes kundze, varat mūs saukt par idiotiem un jums šķiet, ka jūs drīkstat tā darīt. Ja mēs paši nemainīsim šo visu un paši nesāksim cienīt viens otru – nekas nemainīsies,» teica Kameņeckis.

Regīna Ločmele – Luņova (S) pauda viedokli, ka opozīcija dusmojas tāpēc, ka koalīcija bojājot viņu priekšvēlēšanu kampaņu. «Ja mēs sniegtu tiesā katru jūsu izteikumu, visas tiesas būtu pilnas – gan kriminālās, gan administratīvās. Pasekojiet līdzi tam, ko jūs šajos mēnešos esat te teikuši, mēs esam saukti par fašistiem, idiotiem un vēl sazin ko. Jūs kāpjat te un melojat. Jūsu vēlētājiem sen ir pilnas ausis ar saspraustiem makaroniem,» izteicās deputāte.

Jautājuma skatīšanas procesā deputāte Baiba Broka (VL/TB-LNNK) bija iesniegusi priekšlikumu, kurš rosināja noteikt, ka braukšanas maksas atvieglojumi netiek piemēroti ārzemniekiem, izņemot Eiropas Savienības dalībvalstu, Eiropas Ekonomikas zonas valstu un Šveices Konfederācijas pilsoņiem, kā arī bezvalstniekiem, kuriem ir pastāvīgās uzturēšanās atļauja Latvijā. Tieši tādu pašu priekšlikumu iesniegusi bija Strīķe.

Savukārt deputāts Juris Pūce (LA) rosināja ieviest normu, ka visas Rīgā deklarējušās nestrādājošās personas, kas sasniegušas Latvijas likumos noteikto pensionēšanās vecumu, neatkarīgi no pilsonības, saņem braukšanas maksas atvieglojumus 100% apmērā no biļešu cenas.

Iepriekš šie priekšlikumi tika iesniegti skatīšanai komitejās. Abus priekšlikumus dome noraidīja.

Kā vēstīts, nestrādājošie Latvijas pilsoņi un nepilsoņi bez maksas Rīgas satiksmes transportlīdzekļos var braukt no 63 gadu vecuma, turklāt pensionēšanās vecums arvien tiek paaugstināts, bet Krievijas, Ukrainas un Baltkrievijas pensionāri atlaides saņem agrāk – jau no 55 gadu vecuma.

Rīgas sabiedrisko transportu bez maksas var izmantot 4 916 Rīgā deklarēti Krievijas, Ukrainas un Baltkrievijas pilsoņi – pensionāri, no kuriem 2 997 vēl nav sasnieguši Latvijā noteikto pensionēšanās vecumu 63 gadus.

 

Pievienot komentāru

Apstiprina izmaiņas dzīvnieku produktu tirdzniecības nosacījumos ES starpā

Valdība otrdien, 10.jūlijā, apstiprināja Zemkopības ministrijas sagatavotos grozījumus noteikumos par veterinārajām prasībām, kontroli un uzraudzību dzīvnieku izcelsmes produktu tirdzniecībai ar Eiropas Savienības dalībvalstīm.

Vecāķos atrastas zilaļģes – iesaka nepeldēties

Saistībā ar strauju zilaļģu savairošanos Vecāķu pludmalē, pašvaldība aicina iedzīvotājus pagaidām atturēties no peldēšanās, informē Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas projektu koordinatore Aira Šmelde.

Investori ir optimistiski – biržu indeksi un naftas cenas kāpj

Akciju cenas pasaules biržās otrdien, 10.jūlijā, pieauga, ko veicināja investoru optimisms par gaidāmo firmu darbības rezultātu sezonu, sevišķi Savienotajās Valstīs.

Šovasar piektais Āfrikas cūku mēris konstatēts mājas cūkām Brocēnu novadā

Āfrikas cūku mēra uzliesmojuma gadījums konstatēts piemājas saimniecībā Brocēnu novada Blīdenes pagastā. Slimība skārusi novietni ar piecām cūkām.

KNAB nesaskata noziegumu Mamikina apgalvojumā par Ušakova palīdžu fiktīvu nodarbināšanu

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs nesaskata iespējamu noziegumu Eiropas Parlamenta deputāta Andreja Mamikina apgalvojumā, ka Rīgas domē bijušas darbinieces, kuras skaitījās galvaspilsētas mēra Nila Ušakova palīdzes, bet patiesībā strādāja pie Mamikina

Strauji pieaug rakšanas darbu laikā izraisītu elektrotīkla bojājumu skaits

Šogad AS Sadales tīkls ir reģistrējusi 346 saimniecisko darbu veicēju izraisītus elektrotīkla bojājumus un, salīdzinot ar 2017.gada pirmo pusgadu, par 50% pieaudzis dažādu rakšanas un būvniecības darbu laikā bojātu kabeļu līniju skaits.

Pusotras nedēļas laikā 54 cilvēki lūguši pārskatīt centralizēto eksāmenu vērtējumus

Pusotras nedēļas laikā 54 eksāmenu kārtotāji lūguši pārskatīt rezultātus valsts pārbaudījumos, norāda Valsts izglītības satura centrā.

Skycop: Aviokompāniju streiki pieņemas spēkā; zaudējumi sasniedz sešus miljardus

Salīdzinot ar iepriekšējo gadu, 2018.gads avionozarei līdz šim nav bijis ne tuvu tik veiksmīgs. Šogad palielinājušās gan degvielas cenas, gan pieaudzis streiku skaits, kas Eiropas lidsabiedrībām rada aizvien lielākas problēmas.

NBS: Latvijas armijai tuvākajos gados svarīgi būs labi apmācīti karavīri

Latvijas armijai tuvākajā nākotnē svarīgākā būs nemitīga modernizācija un labi sagatavoti karavīri, tā Latvijas armijas 99.dzimšanas dienas rītā intervijā LNT raidījumam 900 sekundes norāda Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš.

Bankā: Cik lielu algu jāmaksā, lai varētu cerēt uz darbinieku

Uzņēmēju noskaņojums Latvijā pēdējā gada laikā ir stabils – liecina bankas Citadele un SKDS veiktais pētījums Citadele Index. Uzņēmēju noskaņojuma indeksa vērtība ir 51,47 punkti, kas liecina par piesardzīgu optimismu.

Gada inflācija sasniegusi 2,8%; degvielas cenām kāpums par 17,5%

Vidējais patēriņa cenu līmenis šī gada jūnijā, salīdzinot ar 2017.gada jūniju, palielinājies par 2,8% Precēm cenas pieauga par 2,5% un pakalpojumiem – par 3,3%, liecina jaunākie Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Šogad pļaujas laiks Latvijā plānojas divas nedēļas agrāk nekā ierasts

Ziemas mieži jau sasnieguši gatavības stadiju un līdzko pāries nokrišņi, uzsāksies ražas novākšana. Šogad pļaujas laiks Latvijā plānojas divas nedēļas agrāk nekā ierasts, secina lauksaimniecības uzņēmuma Baltic Agro speciālisti.

Izmaiņas 5.tramvaja un 5T.autobusa kustības maršrutā

Saistībā ar tramvaja sliežu nomaiņu Slokas ielas un Jūrmalas gatves krustojumā no šī gada 11.jūlija būs izmaiņas 5.tramvaja maršrutā, ziņo SIA Rīgas satiksme Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Baiba Bartaševiča.

Ekonomikas ministrija brīdina 62 OIK saņēmējus par nodokļu parādiem

Izteikti brīdinājumi par nodokļu parādiem 62 komersantiem, kuriem piešķirtas tiesības tirgot elektroenerģiju obligātā iepirkuma ietvaros, BNN informē Ekonomikas ministrijā.

IDB lūdz apsūdzēt PMLP amatpersonu par fiktīvas laulības organizēšanu

Iekšējās drošības birojs ierosinājis prokuratūrai sākt kriminālvajāšanu pret Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes amatpersonu par fiktīvas laulības organizēšanu.