bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Piektdiena 22.02.2019 | Vārda dienas: Rigonda, Adrians, Ārija

Ministrijā: Hibrīddraudi, ko pieredzējām Ukrainā, ir novērojamas arī Eiropā

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

«Domājot par drošības situāciju un lūkojoties austrumu virzienā, notikumi liek vispirms domāt par hibrīdraudu iespējamību un kiberuzbrukumiem. Šodien kiberuzbrukumi kļūst arvien daudzšķautņaināki un mēroga ziņā plašāki. Tāpat kiberuzbrukumi tiek aizvien aktīvāk pielietoti politisku mērķu sasniegšanai, kas liek raudzīties uz kiberdrošību kā aktuālu drošības izaicinājumu valstīm un sabiedrībām,» uzsver Ārlietu ministrijas (ĀM) parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica.

Kalniņa-Lukaševica otrdien, 28.novembrī, piedalījās Briselē bāzētās domnīcas Eiropas draugi (Friends of Europe) organizētajā ikgadējā drošības politikas samitā, kas šogad veltīts Eiropas kaimiņattiecībām un drošībai Eiropā, tās austrumos un dienvidos. Parlamentārā sekretāre uzstājās samita pirmajā sesijā, kuras uzmanības lokā bija kiberdrošības jautājumi, Eiropas dialogs ar Krieviju, hibrīddraudi un citi 21. gadsimta drošības izaicinājumi, BNN vēsta Ārlietu ministrijā (ĀM).

Parlamentārā sekretāre vērsa uzmanību, ka dažādu ietekmes līdzekļu kombinācijas, tai skaitā, kiberuzbrukumi, informācijas kampaņas, hibrīddraudi, ko pieredzējām Ukrainā, ir novērojamas arī Eiropā. Krievijas pielietotās hibrīdās metodes rada nedrošību un neprognozējamību drošībai Eiropā un ārpus tās robežām.

Kalniņa-Lukaševica norādīja, ka arī Baltijas valstis jau labu laiku saskaras ar politiski motivētiem kiberuzbrukumiem valdību tīkliem un masu medijiem. Kā piemēru parlamentārā sekretāre minēja Cert.lv publicētos datus, kas liecina, ka 2016.gadā Latvijā reģistrēti aptuveni 600 000 kiberincidenti, no kuriem aptuveni 3 000 bija augstas prioritātes riska incidenti. Savukārt politiski motivēti kiberuzbrukumi, saskaņā ar Cert.lv aplēsēm pagājušā gadā bija aptuveni seši simti.

«Latvija un Igaunija ir līderes spēju attīstīšanā un izturētspējas palielināšanā iepretim kiberuzbrukumiem. Rezultātā mēs esam radījušas vienu no labākajām kiberdrošības sistēmām pasaulē,» sacīja parlamentārā sekretāre.

Viņa norāda, ka Baltijas valstu pieredze ilgstošā laikā ir veidojusi plašu izpratni par hibrīddraudu nopietnību. «Cīņā ar hibrīdo apdraudējumu izšķiroša nozīme ir izpratnes palielināšanai par to gan valsts un privātajā sektorā, gan sabiedrībā.»


Pievienot komentāru

Apstiprina izmaiņas dzīvnieku produktu tirdzniecības nosacījumos ES starpā

Valdība otrdien, 10.jūlijā, apstiprināja Zemkopības ministrijas sagatavotos grozījumus noteikumos par veterinārajām prasībām, kontroli un uzraudzību dzīvnieku izcelsmes produktu tirdzniecībai ar Eiropas Savienības dalībvalstīm.

Vecāķos atrastas zilaļģes – iesaka nepeldēties

Saistībā ar strauju zilaļģu savairošanos Vecāķu pludmalē, pašvaldība aicina iedzīvotājus pagaidām atturēties no peldēšanās, informē Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas projektu koordinatore Aira Šmelde.

Investori ir optimistiski – biržu indeksi un naftas cenas kāpj

Akciju cenas pasaules biržās otrdien, 10.jūlijā, pieauga, ko veicināja investoru optimisms par gaidāmo firmu darbības rezultātu sezonu, sevišķi Savienotajās Valstīs.

Šovasar piektais Āfrikas cūku mēris konstatēts mājas cūkām Brocēnu novadā

Āfrikas cūku mēra uzliesmojuma gadījums konstatēts piemājas saimniecībā Brocēnu novada Blīdenes pagastā. Slimība skārusi novietni ar piecām cūkām.

KNAB nesaskata noziegumu Mamikina apgalvojumā par Ušakova palīdžu fiktīvu nodarbināšanu

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs nesaskata iespējamu noziegumu Eiropas Parlamenta deputāta Andreja Mamikina apgalvojumā, ka Rīgas domē bijušas darbinieces, kuras skaitījās galvaspilsētas mēra Nila Ušakova palīdzes, bet patiesībā strādāja pie Mamikina

Strauji pieaug rakšanas darbu laikā izraisītu elektrotīkla bojājumu skaits

Šogad AS Sadales tīkls ir reģistrējusi 346 saimniecisko darbu veicēju izraisītus elektrotīkla bojājumus un, salīdzinot ar 2017.gada pirmo pusgadu, par 50% pieaudzis dažādu rakšanas un būvniecības darbu laikā bojātu kabeļu līniju skaits.

Pusotras nedēļas laikā 54 cilvēki lūguši pārskatīt centralizēto eksāmenu vērtējumus

Pusotras nedēļas laikā 54 eksāmenu kārtotāji lūguši pārskatīt rezultātus valsts pārbaudījumos, norāda Valsts izglītības satura centrā.

Skycop: Aviokompāniju streiki pieņemas spēkā; zaudējumi sasniedz sešus miljardus

Salīdzinot ar iepriekšējo gadu, 2018.gads avionozarei līdz šim nav bijis ne tuvu tik veiksmīgs. Šogad palielinājušās gan degvielas cenas, gan pieaudzis streiku skaits, kas Eiropas lidsabiedrībām rada aizvien lielākas problēmas.

NBS: Latvijas armijai tuvākajos gados svarīgi būs labi apmācīti karavīri

Latvijas armijai tuvākajā nākotnē svarīgākā būs nemitīga modernizācija un labi sagatavoti karavīri, tā Latvijas armijas 99.dzimšanas dienas rītā intervijā LNT raidījumam 900 sekundes norāda Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš.

Bankā: Cik lielu algu jāmaksā, lai varētu cerēt uz darbinieku

Uzņēmēju noskaņojums Latvijā pēdējā gada laikā ir stabils – liecina bankas Citadele un SKDS veiktais pētījums Citadele Index. Uzņēmēju noskaņojuma indeksa vērtība ir 51,47 punkti, kas liecina par piesardzīgu optimismu.

Gada inflācija sasniegusi 2,8%; degvielas cenām kāpums par 17,5%

Vidējais patēriņa cenu līmenis šī gada jūnijā, salīdzinot ar 2017.gada jūniju, palielinājies par 2,8% Precēm cenas pieauga par 2,5% un pakalpojumiem – par 3,3%, liecina jaunākie Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Šogad pļaujas laiks Latvijā plānojas divas nedēļas agrāk nekā ierasts

Ziemas mieži jau sasnieguši gatavības stadiju un līdzko pāries nokrišņi, uzsāksies ražas novākšana. Šogad pļaujas laiks Latvijā plānojas divas nedēļas agrāk nekā ierasts, secina lauksaimniecības uzņēmuma Baltic Agro speciālisti.

Izmaiņas 5.tramvaja un 5T.autobusa kustības maršrutā

Saistībā ar tramvaja sliežu nomaiņu Slokas ielas un Jūrmalas gatves krustojumā no šī gada 11.jūlija būs izmaiņas 5.tramvaja maršrutā, ziņo SIA Rīgas satiksme Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Baiba Bartaševiča.

Ekonomikas ministrija brīdina 62 OIK saņēmējus par nodokļu parādiem

Izteikti brīdinājumi par nodokļu parādiem 62 komersantiem, kuriem piešķirtas tiesības tirgot elektroenerģiju obligātā iepirkuma ietvaros, BNN informē Ekonomikas ministrijā.

IDB lūdz apsūdzēt PMLP amatpersonu par fiktīvas laulības organizēšanu

Iekšējās drošības birojs ierosinājis prokuratūrai sākt kriminālvajāšanu pret Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes amatpersonu par fiktīvas laulības organizēšanu.

Lasītākie

Komentētākie

Top 5 Biznesa ziņas
    Top 5 Sabiedrības ziņas
      Top 5 Pasaules ziņas
        Jaunākie komentāri