bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Sestdiena 23.02.2019 | Vārda dienas: Haralds, Almants
LatviaLatvija

Maršruts nedēļas nogalei: moči, lidojošās zivis un Sansusī

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

 Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

 

PIEKTDIEN, 27.aprīlī

Critical Nightride Rīga

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Katra mēneša pēdējā piektdienā visā pasaulē notiek Kritiskās masas braucieni. Līdzsolī ar pasauli iesildīsimies pirms 1.maija brauciena Kritiskā masa Rīgā 2018.

Tikšanās vieta — Dailes teātris
Laipni gaidīti visi, neatkarīgi no tā, kāds kuram ritenis vai fiziskā sagatavotība.
Maršrutu nosaka paši braucēji, balsojot par ieteikumiem.
Par savu drošību atbild katrs pats.
Brauciens notiek tumsā, tāpēc: lampiņas, lampiņas, lampiņas
Ar lampiņām būs gan smukāk, gan drošāk.
Lai kavētāji zinātu, kur meklēt braucējus, ieslēdziet telefonos Critical Maps!
Ja esi iestrēdzis mājās vai jāstrādā naktsmaiņa, seko braucienam šai kartē.

Sansusī vakars Rīgā IV

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Pienācis ceturtais Sansusī vakars Rīgā. Šoreiz tas notiks Tallinas ielā 10, angārā, kurš atrodas Free Riga radošajā kvartālā. Šo vietu veidojam par Sansusī filiāli Rīgas koncertiem, izrādēm un citām laikmetīgās mākslas formām. Esam to nosaukuši par Tu jau zini Kur!, stāsta rīkotāji.

Vakara programma ir sekojoša:
19.00 Abu bāru atkorķēšana (un ēdieni no Terapijas)
20.00 Solokoncerts – Jan Jakub Monowid (kontrtenors no Polijas) ar Beata Szebesczyk pie klavierēm
21.30 Objektu teātris. Strange death and perfect bodies (izrāde procesā). Nākotnes arheologi, kas veido attiecības ar mūsdienu objektiem. Mentors – Davide Giovanzana
22.30 Atgriešanās Ata Jākabsona un Annas Ķirses izstādē/performancē Dvēseles tumšā nakts caur Toma Harjo īsfilmu.
23.00 Pianistu Kautiņi Bāros. Ar Agnesi Egliņu un Rihardu Plešanovu.
00.30 Divdesmit Minūšu Diskotēka ar Platonu Buravicki.

Tiekamies Tu jau zini Kur – Tallinas ielas 10 iekšpagalmā.

Biļešu cena: 12 eiro.

RPFF: Rumānijas filmu programma

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Piektais RPFF – Rīgas Pasaules filmu festivāls Komiskais nodoms jeb Kā es pārstāju krist depresijā dokumentālo filmu dēļ un iemācījos smieties par dzīvi piedāvā īpašu Rumānijas fokusprogrammu kinoteātrī K.Suns!

Godalgotas Rumānijas režisoru filmas un tikšanās ar Rumānijas lielākā dokumentālo filmu festivāla Astra Film rīkotājiem Dumitru Budralu un Čillu Kato.
Programmā absurda māksla pret politisku vienaldzību, ikdienišķi smiekli par neikdienišķu seksualitāti un brīži, kad jāsmejas, lai nebūtu jāraud…

Plašāka programma apskatāma šeit.

Biļetes pieejamas šeit.

 

SESTDIEN, 28.aprīlī

Liepājas Moto sezonas atklāšana

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Visi moto braucēji tiek aicināti piedalīties Liepājas moto sezonas atklāšanā. Pēc brauciena visus dalībniekus Iron Wolf MC kluba mājā gaidīs siltas uzkodas!

Uz tikšanos 28.aprīlī, pulksten 11.00 koncertzāles Lielais dzintars stāvlaukumā, brauciena sākums pulksten 12.00.

Maršruts: Liepāja–Grobiņa–Aizpute–Kuldīga–Liepāja!

Muzejpedagoģiskā programma Māla pikuča piedzīvojumi

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Rēzeknē Latgales Kultūrvēstures muzejā sestdien, 28.aprīlī, būs programma pirmsskolas, sākumskolas un pamatskolas skolēniem, kā arī apmeklētājiem ar redzes traucējumiem. 

Pasākuma laiks: no pulksten 10.00 līdz 17.00.

Nodarbības ilgums: 40–50 minūtes, izvēloties veidošanu – 1 stunda 20 min.

Nodarbības laikā:
– Virtuālajā keramikas spēlē Māla pārvērtības skolēni vizuāli iepazīst, kā podnieki atrod mālu, kā to pārstrādā, kā veido keramikas trauku, kāds ir apdedzināšanas process.
– Latvijā un pasaulē lielākās Latgales keramikas ekspozīcijas Māla un uguns pārvērtību radīts brīnums apskate un uzdevumu pildīšana.
– Suvenīra veidošana no māla. Izveidotos darbus autori paņem sev līdzi, līdz ar to katram ir savs pašdarinātais suvenīrs.

Programmas maksa: katram skolēnam 0,80 €
Iepriekšēja pieteikšanās pa tālr. 64622464

 

SVĒTDIEN, 29.aprīlī

Lido zivis Kuldīgā 2018

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Kā jau katru gadu, aprīļa beigās visi ceļi ved uz Kuldīgu. Arī šogad jau četrpadsmito reizi ar aizraujošu palu šovu Lido zivis Kuldīgā tiks atklāta vasaras tūrisma sezona. Daudzveidīgajā pasākuma programmā kaut ko sev interesējošu atradīs ikviens. Paralēli pasākumam ikviens tā dalībnieks varēs baudīt unikālus dabas skatus, vērojot vimbu augstlēkšanas paraugdemonstrējumus pie Eiropas platākā ūdenskrituma – Ventas rumbas.

Jau no pulksten 11.00 Liepājas, Pils un Kalna ielā, kā arī Latvijas Universitātes Kuldīgas filiāles sētā darbosies pavasara tirdziņš, kurā būs iegādājamas gan ēdamas, gan dzīvē un saimniecībā noderīgas preces. Savukārt pie Skolas ielas 1.nama pirmoreiz notiks Skolas ielas pagalma svētki, ko rīkos LIAA Kuldīgas biznesa inkubators.

Zivju lidošanas svētkus Pilsētas dārzā pulksten 11.00 ievadīs franču grupa Planète Vapeur ar performanci Ūdenszāļu pinekļos. Šie mākslinieki Latvijā uzstāsies pirmoreiz, un viņu performanci varēs noskatīties 11.00, 12.30 un 14.30. Uz svētku skatuves kāps no tuvienes un tālienes braukuši dziedātāji un dejotāji. Aicinām nepalaist garām Latvijā labi zināmās kuldīdznieku grupas Rumbas kvartets uzstāšanos pulksten 12.45.

Pilsētas dārzā varēs cienāties ar zivju zupu un iegādāties kādu zivtiņu līdzņemšanai. Vides izziņas piestātnē varēs izpētīt pleznas, knābjus un spalvas, uzzināt, kāpēc zivis Kuldīgā lido, kopā ar Latvijas Dabas muzeju spoguļoties zvīņu spoguļos, kā arī iepazīt pasaules neparastās ūdensradības.

Svētku laikā paredzētas daudzas izdarības, ar kurām plašāk var iepazīties šeit.

PIRMDIEN, 30.aprīlī

Džezs pavasara krāsās

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Mākslas dienu ietvaros un atzīmējot Starptautisko džeza dienu Latvijā, Vienības nama koncertzāle aicina uz koncertu Džezs pavasara krāsās. Koncertā izskanēs džeza standarti, balādes un latviešu tautas dziesmu apdares džeza stilā.

Kopā ar Daugavpils profesionālo pūšamo instrumentu orķestri Daugava (diriģents Arnolds Grīnberts), un Latviešu kultūras centra Džeza ansambli (vadītāja Irina Grīnberte) koncertu ar savu neatkārtojamo balsi rotās vairāku starptautisku konkursu laureāte, vokālās grupas FRAMEST un muzikālās apvienības Vintāža soliste – Rūta Dūduma.

Koncerta norises laiks: 18.00–20.00
Ieeja koncertā bez maksas.
Informācija: Latviešu kultūras centrā vai pa tālruni 65426691

OTRDIEN, 1.maijā

Vasaras sezonas atklāšana Turaidā

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Turaidas pils muzejs aicina uz vasaras atklāšanu vienā no Latvijas skaistākajām vietām – Turaidā. Pirmo reizi būs atvērti pils ziemeļaustrumu stūra pagrabi!

Vēl programmā paredzēts:

– Īpaša orientēšanās spēle ģimenēm Turaidas pilī;
– Elmāra Gaigalnieka darbnīca un portretu gleznošana ar pasteli

Pasākuma norises laiks: 11.00–17.00


Pievienot komentāru

Apstiprina izmaiņas dzīvnieku produktu tirdzniecības nosacījumos ES starpā

Valdība otrdien, 10.jūlijā, apstiprināja Zemkopības ministrijas sagatavotos grozījumus noteikumos par veterinārajām prasībām, kontroli un uzraudzību dzīvnieku izcelsmes produktu tirdzniecībai ar Eiropas Savienības dalībvalstīm.

Vecāķos atrastas zilaļģes – iesaka nepeldēties

Saistībā ar strauju zilaļģu savairošanos Vecāķu pludmalē, pašvaldība aicina iedzīvotājus pagaidām atturēties no peldēšanās, informē Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas projektu koordinatore Aira Šmelde.

Investori ir optimistiski – biržu indeksi un naftas cenas kāpj

Akciju cenas pasaules biržās otrdien, 10.jūlijā, pieauga, ko veicināja investoru optimisms par gaidāmo firmu darbības rezultātu sezonu, sevišķi Savienotajās Valstīs.

Šovasar piektais Āfrikas cūku mēris konstatēts mājas cūkām Brocēnu novadā

Āfrikas cūku mēra uzliesmojuma gadījums konstatēts piemājas saimniecībā Brocēnu novada Blīdenes pagastā. Slimība skārusi novietni ar piecām cūkām.

KNAB nesaskata noziegumu Mamikina apgalvojumā par Ušakova palīdžu fiktīvu nodarbināšanu

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs nesaskata iespējamu noziegumu Eiropas Parlamenta deputāta Andreja Mamikina apgalvojumā, ka Rīgas domē bijušas darbinieces, kuras skaitījās galvaspilsētas mēra Nila Ušakova palīdzes, bet patiesībā strādāja pie Mamikina

Strauji pieaug rakšanas darbu laikā izraisītu elektrotīkla bojājumu skaits

Šogad AS Sadales tīkls ir reģistrējusi 346 saimniecisko darbu veicēju izraisītus elektrotīkla bojājumus un, salīdzinot ar 2017.gada pirmo pusgadu, par 50% pieaudzis dažādu rakšanas un būvniecības darbu laikā bojātu kabeļu līniju skaits.

Pusotras nedēļas laikā 54 cilvēki lūguši pārskatīt centralizēto eksāmenu vērtējumus

Pusotras nedēļas laikā 54 eksāmenu kārtotāji lūguši pārskatīt rezultātus valsts pārbaudījumos, norāda Valsts izglītības satura centrā.

Skycop: Aviokompāniju streiki pieņemas spēkā; zaudējumi sasniedz sešus miljardus

Salīdzinot ar iepriekšējo gadu, 2018.gads avionozarei līdz šim nav bijis ne tuvu tik veiksmīgs. Šogad palielinājušās gan degvielas cenas, gan pieaudzis streiku skaits, kas Eiropas lidsabiedrībām rada aizvien lielākas problēmas.

NBS: Latvijas armijai tuvākajos gados svarīgi būs labi apmācīti karavīri

Latvijas armijai tuvākajā nākotnē svarīgākā būs nemitīga modernizācija un labi sagatavoti karavīri, tā Latvijas armijas 99.dzimšanas dienas rītā intervijā LNT raidījumam 900 sekundes norāda Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš.

Bankā: Cik lielu algu jāmaksā, lai varētu cerēt uz darbinieku

Uzņēmēju noskaņojums Latvijā pēdējā gada laikā ir stabils – liecina bankas Citadele un SKDS veiktais pētījums Citadele Index. Uzņēmēju noskaņojuma indeksa vērtība ir 51,47 punkti, kas liecina par piesardzīgu optimismu.

Gada inflācija sasniegusi 2,8%; degvielas cenām kāpums par 17,5%

Vidējais patēriņa cenu līmenis šī gada jūnijā, salīdzinot ar 2017.gada jūniju, palielinājies par 2,8% Precēm cenas pieauga par 2,5% un pakalpojumiem – par 3,3%, liecina jaunākie Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Šogad pļaujas laiks Latvijā plānojas divas nedēļas agrāk nekā ierasts

Ziemas mieži jau sasnieguši gatavības stadiju un līdzko pāries nokrišņi, uzsāksies ražas novākšana. Šogad pļaujas laiks Latvijā plānojas divas nedēļas agrāk nekā ierasts, secina lauksaimniecības uzņēmuma Baltic Agro speciālisti.

Izmaiņas 5.tramvaja un 5T.autobusa kustības maršrutā

Saistībā ar tramvaja sliežu nomaiņu Slokas ielas un Jūrmalas gatves krustojumā no šī gada 11.jūlija būs izmaiņas 5.tramvaja maršrutā, ziņo SIA Rīgas satiksme Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Baiba Bartaševiča.

Ekonomikas ministrija brīdina 62 OIK saņēmējus par nodokļu parādiem

Izteikti brīdinājumi par nodokļu parādiem 62 komersantiem, kuriem piešķirtas tiesības tirgot elektroenerģiju obligātā iepirkuma ietvaros, BNN informē Ekonomikas ministrijā.

IDB lūdz apsūdzēt PMLP amatpersonu par fiktīvas laulības organizēšanu

Iekšējās drošības birojs ierosinājis prokuratūrai sākt kriminālvajāšanu pret Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes amatpersonu par fiktīvas laulības organizēšanu.

Lasītākie

Komentētākie

Top 5 Biznesa ziņas
    Top 5 Sabiedrības ziņas
      Top 5 Pasaules ziņas
        Jaunākie komentāri