bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Piektdiena 22.02.2019 | Vārda dienas: Rigonda, Adrians, Ārija
LatviaLatvija

JKP pieprasa steidzami atstādināt Jakrinu no amata RD Satiksmes departamentā

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Satiksmes departamenta direktora pienākuma izpildītājs Emīls Jakrins (no kreisās) kopā ar Rīgas domes priekšsēdētāju Nilu Ušakovu

Jaunā konservatīvā partija (JKP) ir lūgusi Rīgas domes priekšsēdētāju Nilu Ušakovu atcelt Rīgas domes Satiksmes departamenta (RDSD) direktora pienākumu izpildītāju Emīlu Jarkinu no amata un steidzami izsludināt konkursu uz vakanto vadītāja pozīciju.

«Galvenais pamatojums Jakrina atcelšanai no amata ir nepieciešamība novērst interešu konflikta un ievērot labus pārvaldības principus, jo viņš pilda ne vien RDSD direktora pienākuma izpildītāja amatu, bet ir arī uzvarējis konkursā uz SIA Rīgas satiksme valdes locekļa vietu. Ņemot vērā, ka RDSD pienākums ir arī pasažieru komercpārvadājumu pārraudzība, koordinēšana un kontrole, bet SIA Rīgas Satiksme šādus pārvadājumus veic, radās pamatoti jautājumi par Jakrina iespēju šos abus amatus apvienot,» skaidro JKP partijas valdes priekšsēdētājs Jānis Bordāns.

Bordāns atgādina, ka šī gada sākumā Jakrins norādīja, ka gatavs nošķirt kompetences abos ieņemamajos amatos, taču, kā to plānots un iespējams izdarīt, nevarēja atbildēt ne viņš pats, ne Nils Ušakovs, kura tiešā pakļautībā atrodas Satiksmes departaments. «Turklāt jāņem vērā fakts, ka Jakrina vadībā nekādi nav uzlabojies departamenta darbs, tieši otrādāk – jau otro sezonu pēc kārtas Rīgas ielās ir novērojama nepieņemama ielu remontu organizācija un acīmredzama darbu kvalitātes prasību nekontrolēšana.»

Lai pēc iespējas ātrāk uzlabotu radušos situāciju, JKP frakcija aicina nekavējoties izsludināt konkursu uz RDSD direktora amatu, kā arī konkursa uzraudzībai pieaicināt no politiskajām partijām un Rīgas domes struktūrām neatkarīgu nevalstisko organizāciju pārstāvjus.

JKP arī pieprasa viņu nekavējoties aizvietot ar citu personu, kura neatrodas darba attiecībās ar SIA Rīgas satiksme vai citām pašvaldības struktūrvienībām, kapitālsabiedrībām vai aģentūrām, kuru darbība tieši vai netieši atrodas RDSD pārraudzībā.

Tāpat domes priekšsēdētājam tiek nekavējoties lūgts izstrādāt kārtību par amatu pienākumu izpildītāju darbības termiņiem, paredzot, ka amata konkurss ir jāizsludina ne vēlāk kā divus mēnešus pēc tam, kad atbrīvota, pārcelta, atstādināta vai atkāpusies iepriekšējā amatpersona.

«Turklāt vadītāja pienākumu izpildi būtu jāuztic iepriekšējā direktora vietniekiem vai nākamajai pēc ranga esošajai augstākajai amatpersonai. Tāpat pienākumu izpildītāja maksimālajam darbības laikam būtu jābūt sešiem mēnešiem, kuru laikā būtu jāstājas spēkā līgumam ar jauno vadītāju,» atzīmē Bordāns.

Ref:224.000.103.2941


Pievienot komentāru

Apstiprina izmaiņas dzīvnieku produktu tirdzniecības nosacījumos ES starpā

Valdība otrdien, 10.jūlijā, apstiprināja Zemkopības ministrijas sagatavotos grozījumus noteikumos par veterinārajām prasībām, kontroli un uzraudzību dzīvnieku izcelsmes produktu tirdzniecībai ar Eiropas Savienības dalībvalstīm.

Vecāķos atrastas zilaļģes – iesaka nepeldēties

Saistībā ar strauju zilaļģu savairošanos Vecāķu pludmalē, pašvaldība aicina iedzīvotājus pagaidām atturēties no peldēšanās, informē Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas projektu koordinatore Aira Šmelde.

Investori ir optimistiski – biržu indeksi un naftas cenas kāpj

Akciju cenas pasaules biržās otrdien, 10.jūlijā, pieauga, ko veicināja investoru optimisms par gaidāmo firmu darbības rezultātu sezonu, sevišķi Savienotajās Valstīs.

Šovasar piektais Āfrikas cūku mēris konstatēts mājas cūkām Brocēnu novadā

Āfrikas cūku mēra uzliesmojuma gadījums konstatēts piemājas saimniecībā Brocēnu novada Blīdenes pagastā. Slimība skārusi novietni ar piecām cūkām.

KNAB nesaskata noziegumu Mamikina apgalvojumā par Ušakova palīdžu fiktīvu nodarbināšanu

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs nesaskata iespējamu noziegumu Eiropas Parlamenta deputāta Andreja Mamikina apgalvojumā, ka Rīgas domē bijušas darbinieces, kuras skaitījās galvaspilsētas mēra Nila Ušakova palīdzes, bet patiesībā strādāja pie Mamikina

Strauji pieaug rakšanas darbu laikā izraisītu elektrotīkla bojājumu skaits

Šogad AS Sadales tīkls ir reģistrējusi 346 saimniecisko darbu veicēju izraisītus elektrotīkla bojājumus un, salīdzinot ar 2017.gada pirmo pusgadu, par 50% pieaudzis dažādu rakšanas un būvniecības darbu laikā bojātu kabeļu līniju skaits.

Pusotras nedēļas laikā 54 cilvēki lūguši pārskatīt centralizēto eksāmenu vērtējumus

Pusotras nedēļas laikā 54 eksāmenu kārtotāji lūguši pārskatīt rezultātus valsts pārbaudījumos, norāda Valsts izglītības satura centrā.

Skycop: Aviokompāniju streiki pieņemas spēkā; zaudējumi sasniedz sešus miljardus

Salīdzinot ar iepriekšējo gadu, 2018.gads avionozarei līdz šim nav bijis ne tuvu tik veiksmīgs. Šogad palielinājušās gan degvielas cenas, gan pieaudzis streiku skaits, kas Eiropas lidsabiedrībām rada aizvien lielākas problēmas.

NBS: Latvijas armijai tuvākajos gados svarīgi būs labi apmācīti karavīri

Latvijas armijai tuvākajā nākotnē svarīgākā būs nemitīga modernizācija un labi sagatavoti karavīri, tā Latvijas armijas 99.dzimšanas dienas rītā intervijā LNT raidījumam 900 sekundes norāda Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš.

Bankā: Cik lielu algu jāmaksā, lai varētu cerēt uz darbinieku

Uzņēmēju noskaņojums Latvijā pēdējā gada laikā ir stabils – liecina bankas Citadele un SKDS veiktais pētījums Citadele Index. Uzņēmēju noskaņojuma indeksa vērtība ir 51,47 punkti, kas liecina par piesardzīgu optimismu.

Gada inflācija sasniegusi 2,8%; degvielas cenām kāpums par 17,5%

Vidējais patēriņa cenu līmenis šī gada jūnijā, salīdzinot ar 2017.gada jūniju, palielinājies par 2,8% Precēm cenas pieauga par 2,5% un pakalpojumiem – par 3,3%, liecina jaunākie Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Šogad pļaujas laiks Latvijā plānojas divas nedēļas agrāk nekā ierasts

Ziemas mieži jau sasnieguši gatavības stadiju un līdzko pāries nokrišņi, uzsāksies ražas novākšana. Šogad pļaujas laiks Latvijā plānojas divas nedēļas agrāk nekā ierasts, secina lauksaimniecības uzņēmuma Baltic Agro speciālisti.

Izmaiņas 5.tramvaja un 5T.autobusa kustības maršrutā

Saistībā ar tramvaja sliežu nomaiņu Slokas ielas un Jūrmalas gatves krustojumā no šī gada 11.jūlija būs izmaiņas 5.tramvaja maršrutā, ziņo SIA Rīgas satiksme Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Baiba Bartaševiča.

Ekonomikas ministrija brīdina 62 OIK saņēmējus par nodokļu parādiem

Izteikti brīdinājumi par nodokļu parādiem 62 komersantiem, kuriem piešķirtas tiesības tirgot elektroenerģiju obligātā iepirkuma ietvaros, BNN informē Ekonomikas ministrijā.

IDB lūdz apsūdzēt PMLP amatpersonu par fiktīvas laulības organizēšanu

Iekšējās drošības birojs ierosinājis prokuratūrai sākt kriminālvajāšanu pret Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes amatpersonu par fiktīvas laulības organizēšanu.

Lasītākie

Komentētākie

Top 5 Biznesa ziņas
    Top 5 Sabiedrības ziņas
      Top 5 Pasaules ziņas
        Jaunākie komentāri