bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Trešdiena 20.03.2019 | Vārda dienas: Irbe, Made
LatviaLatvija

Politiskā arēna festivālā Lampa: Saruna ar politiķiem, neslēpjoties aiz plakātiem

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis piedalās festivālā Lampa

Gatavojoties gaidāmajām Saeimas vēlēšanām, sarunu festivāls Lampa šogad pirmo reizi piedāvās īpašu festivāla zonu Politiskā arēna. Tajā ar savām teltīm tiks pārstāvētas astoņas Latvijas politiskās partijas un partiju apvienības. Vēlētājiem būs iespēja tikties ar politiķiem aci pret aci un pārrunāt sev aktuālos jautājumus, lai vēlēšanās pieņemtu pārdomātus lēmumus un izvēlētos savai pārliecībai un interesēm atbilstošāko politisko spēku, saka festivāla rīkotāji.

«Lampa ir vieta, kur ar sarunām un diskusijām veicinām sabiedrības iesaistīšanos sabiedriskajos un pilsoniskajos procesos, tādējādi stiprinot Latvijas kā demokrātiskas valsts attīstību. Tieša un nepastarpināta saruna starp politiķiem un vēlētājiem ceļ politikas kvalitātes latiņu. Neslēpjoties aiz «fotošopētiem» plakātiem un reklāmām, skatoties cilvēkiem acīs, dzīvā argumentu un ideju cīņā varam cerēt rast sapratni un risinājumus sabiedrības izaicinājumiem,» par Politiskās arēnas izveides mērķi un ideju stāsta sarunu festivāla Lampa direktore Ieva Morica.

Politiskajā arēnā piedalīties bija aicinātas visas Latvijā aktīvās nacionālā līmeņa partijas. No tām atsaukušās un Cēsīs būs sastopamas astoņas partijas un partiju apvienības – Zaļo un Zemnieku savienība, Attīstībai PAR!, KPV LV, Saskaņa, politisko partiju apvienība Jaunā Vienotība, Jaunā konservatīvā partija, Progresīvie un No sirds Latvijai. Lai partiju dalība būtu godīga, jēgpilna un uz savstarpēju cieņu vērsta, tās aicinātas veidot nepastarpinātu sarunu ar festivāla apmeklētājiem par partijai svarīgiem jautājumiem.

Politologs, Fonda atvērtai sabiedrībai DOTS valdes priekšsēdētājs Ivars Ījabs par Politisko arēnu teic: «Festivāla Lampa rīkotāji priecājas par tik plašu politisko partiju pārstāvniecību šā gada festivālā un no savas puses rūpēsies, lai mūsu starpā veidotos lietišķa un interesanta diskusija. Kopīga klātbūtne Cēsīs dos ieskatu galvenajās politiskās izvēlēs šā gada Saeimas vēlēšanās, pēc iespējas atbrīvojot debates no Rīgas sakāpinātās gaisotnes, nošķirot būtisko no nebūtiskā un saturu no retorikas.»

Politiķus Lampā varēs satikt ne tikai partiju teltīs Politiskajā arēnā, bet arī uz citām festivāla skatuvēm. Apmeklētājiem būs iespēja piedalīties sarunā par to, kā NVO un politiķiem nojaukt savstarpējo neuzticības sienu un būvēt uzticēšanos kopā, apspriest žurnālistu un politiķu sadarbības iespējas, diskutēt par to, kādai jābūt mūsdienīgai partijai un kurš būvēs Latvijas ilgtspējīgu attīstību, kā arī kopīgi vērtēt politiķu dalību prāta spēlēs vai Ārpolitikas čempionātā.

Festivāls norisināsies Cēsu pils parkā 29.– 30.jūnijā, ieeja – bez maksas.

Politiskās arēnas programma pieejama šeit.


Pievienot komentāru

Apstiprina izmaiņas dzīvnieku produktu tirdzniecības nosacījumos ES starpā

Valdība otrdien, 10.jūlijā, apstiprināja Zemkopības ministrijas sagatavotos grozījumus noteikumos par veterinārajām prasībām, kontroli un uzraudzību dzīvnieku izcelsmes produktu tirdzniecībai ar Eiropas Savienības dalībvalstīm.

Vecāķos atrastas zilaļģes – iesaka nepeldēties

Saistībā ar strauju zilaļģu savairošanos Vecāķu pludmalē, pašvaldība aicina iedzīvotājus pagaidām atturēties no peldēšanās, informē Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas projektu koordinatore Aira Šmelde.

Investori ir optimistiski – biržu indeksi un naftas cenas kāpj

Akciju cenas pasaules biržās otrdien, 10.jūlijā, pieauga, ko veicināja investoru optimisms par gaidāmo firmu darbības rezultātu sezonu, sevišķi Savienotajās Valstīs.

Šovasar piektais Āfrikas cūku mēris konstatēts mājas cūkām Brocēnu novadā

Āfrikas cūku mēra uzliesmojuma gadījums konstatēts piemājas saimniecībā Brocēnu novada Blīdenes pagastā. Slimība skārusi novietni ar piecām cūkām.

KNAB nesaskata noziegumu Mamikina apgalvojumā par Ušakova palīdžu fiktīvu nodarbināšanu

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs nesaskata iespējamu noziegumu Eiropas Parlamenta deputāta Andreja Mamikina apgalvojumā, ka Rīgas domē bijušas darbinieces, kuras skaitījās galvaspilsētas mēra Nila Ušakova palīdzes, bet patiesībā strādāja pie Mamikina

Strauji pieaug rakšanas darbu laikā izraisītu elektrotīkla bojājumu skaits

Šogad AS Sadales tīkls ir reģistrējusi 346 saimniecisko darbu veicēju izraisītus elektrotīkla bojājumus un, salīdzinot ar 2017.gada pirmo pusgadu, par 50% pieaudzis dažādu rakšanas un būvniecības darbu laikā bojātu kabeļu līniju skaits.

Pusotras nedēļas laikā 54 cilvēki lūguši pārskatīt centralizēto eksāmenu vērtējumus

Pusotras nedēļas laikā 54 eksāmenu kārtotāji lūguši pārskatīt rezultātus valsts pārbaudījumos, norāda Valsts izglītības satura centrā.

Skycop: Aviokompāniju streiki pieņemas spēkā; zaudējumi sasniedz sešus miljardus

Salīdzinot ar iepriekšējo gadu, 2018.gads avionozarei līdz šim nav bijis ne tuvu tik veiksmīgs. Šogad palielinājušās gan degvielas cenas, gan pieaudzis streiku skaits, kas Eiropas lidsabiedrībām rada aizvien lielākas problēmas.

NBS: Latvijas armijai tuvākajos gados svarīgi būs labi apmācīti karavīri

Latvijas armijai tuvākajā nākotnē svarīgākā būs nemitīga modernizācija un labi sagatavoti karavīri, tā Latvijas armijas 99.dzimšanas dienas rītā intervijā LNT raidījumam 900 sekundes norāda Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš.

Bankā: Cik lielu algu jāmaksā, lai varētu cerēt uz darbinieku

Uzņēmēju noskaņojums Latvijā pēdējā gada laikā ir stabils – liecina bankas Citadele un SKDS veiktais pētījums Citadele Index. Uzņēmēju noskaņojuma indeksa vērtība ir 51,47 punkti, kas liecina par piesardzīgu optimismu.

Gada inflācija sasniegusi 2,8%; degvielas cenām kāpums par 17,5%

Vidējais patēriņa cenu līmenis šī gada jūnijā, salīdzinot ar 2017.gada jūniju, palielinājies par 2,8% Precēm cenas pieauga par 2,5% un pakalpojumiem – par 3,3%, liecina jaunākie Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Šogad pļaujas laiks Latvijā plānojas divas nedēļas agrāk nekā ierasts

Ziemas mieži jau sasnieguši gatavības stadiju un līdzko pāries nokrišņi, uzsāksies ražas novākšana. Šogad pļaujas laiks Latvijā plānojas divas nedēļas agrāk nekā ierasts, secina lauksaimniecības uzņēmuma Baltic Agro speciālisti.

Izmaiņas 5.tramvaja un 5T.autobusa kustības maršrutā

Saistībā ar tramvaja sliežu nomaiņu Slokas ielas un Jūrmalas gatves krustojumā no šī gada 11.jūlija būs izmaiņas 5.tramvaja maršrutā, ziņo SIA Rīgas satiksme Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Baiba Bartaševiča.

Ekonomikas ministrija brīdina 62 OIK saņēmējus par nodokļu parādiem

Izteikti brīdinājumi par nodokļu parādiem 62 komersantiem, kuriem piešķirtas tiesības tirgot elektroenerģiju obligātā iepirkuma ietvaros, BNN informē Ekonomikas ministrijā.

IDB lūdz apsūdzēt PMLP amatpersonu par fiktīvas laulības organizēšanu

Iekšējās drošības birojs ierosinājis prokuratūrai sākt kriminālvajāšanu pret Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes amatpersonu par fiktīvas laulības organizēšanu.