bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Trešdiena 20.03.2019 | Vārda dienas: Irbe, Made
LatviaLatvija

Maršruts nedēļas nogalei: līgošana visā Latvijā

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Nevienam nav noslēpums, ka šajā nedēļas nogalē visā Latvijā tiks sagaidīti Jāņi. Ja nu kādam vēl nav grandiozu plānu, kā pavadīt vienu no gada īsākajām naktīm, tad ir vērts ielūkoties BNN sagatavotajā maršrutā, kurš aizvedīs uz kādu zaļumballi visā Latvijā.

Jāņu tirgus un līgošana Kuldīgas novadā

Gaidot vasaras saulgriežus, Kuldīgas pilsētas ielas sāk posties svētkiem – meiju vārti, Jāņu galds un siera rituļi, bet kokos zaigo jāņtārpiņi. Ļaudis aicināti iesaistīties dažādas darbnīcas, apmeklēt teātra uzvedumus vai izdejoties kārtīgās zaļumballēs.

23.jūnijā, Līgo vakarā, tradicionāli Jāņuguni iedegs Pilsētas dārzā. 22.22 varēs noskatīties teatralizētu uzvedumu Šo zaļo alus krūzi mēs tukšosim pa… Ar neapvaldītu prieku jāsagaida visgarākā diena un īsākā nakts. Meitām jāsteidz pīt vainagi no trejdeviņiem ziediem, puišiem jārūpē meijas un alus. Nemiers kņudinās jaunu cilvēku sirdis. Meņģēšanās un ēverģēlības vien prātā. Kārlēns ar Ieviņu būs sapulcinājuši visu saimi uz līgošanu, tad, kur gadījies, kur ne, no žīdu ratu pakaļas izvelsies Rūdis. Kā nu ies, tā ies! Bet zaļo alus krūzi būs jātukšo tā vai tā! Līgotāji: Kārlēns, Ieviņa, Rūdis – Latvijas Nacionālā teātra aktieri Uldis Siliņš, Laura Siliņa, Jurģis Spulenieks, jauniešu teātris Focus (režisore Daiga Pirtniece), sieviešu koris Gaisma un jauniešu koris Lai top! (diriģente Jana Paipa), VPDK Bandava (vadītāja Ramona Irbe), folkloras kopa Nārbuļi (vadītāja Alīda Štromane), uzveduma režisore Daiga Pirtniece, skaņu un gaismu mākslinieks Dainis Āboliņš.
Pēc uzveduma Pilsētas dārzā līdz pat 3.00 – zaļumballe, spēlēs grupa LaBamba. Ieeja pasākumā – bez maksas.

Plašāka programma atrodama šeit.

Līgo diena Lubānas pilsētas estrādē

Plkst.16:00 ielīgošana Lubānā ar Lubānas novada pašdarbnieku piedalīšanos. Lubānas pilsētas estrādē notiks dažādas Līgo dienai atbilstošas aktivitātes: Līgo dienas amatnieku tirdziņš, siera siešana un degustēšana, vainagu pīšana, parka appušķošana un aplīgošana, pirts slotu siešana, rotaļas mazajiem Jāņiem un mazajām Līgām.

Plkst.18:00 pašdarbnieku kopīgi veidots koncerts Līgo, Līgo, rallallā!, kur daudzināsim Līgas un Jāņus, pušķosim un kursim lielo Jāņu ugunskuru Aiviekstes krastā. Šo Līgo dienu krāšņāku darīs mūsu pašdarbības kolektīvi: Lubānas sieviešu senioru koris Noskaņa, JDK Žuburi – TDA Lubāna, Lubānas vidusskolas bērnu un jauniešu deju kolektīvs RAKSTI, Meirānu tautas nama senioru tautas deju kolektīvs Meirāni, Lubānas amatierteātris Priekšspēle, Meirānu tautas nama amatierteātris Zeltrači, jauktais vokālais ansamblis Naktsputni, folkloras kopa Lubāna, tradīciju kopa Sietiņš, lauku kapela Meldiņš, sieviešu deju grupa Magones.

Plkst. 22.00 Līgo nakts zaļumballe, kopā ar grupu Ķirmji līgosim līdz saullēktam. Ieeja 3 eiro.

Publicitātes vajadzībām pasākuma laikā var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Jautājumu gadījumā lūdzam vērsties pie pasākuma organizatoriem.

Līgo nakts balle Barkavā kopā ar grupu Kamēr jauni

23.jūnijā plkst. 22.00 Barkavas estrādē
līgo nakts zaļumballe kopā ar grupu Kamēr jauni

Ieeja bez maksas

Stipra lietus gadījumā Barkavas kultūras namā

Līgo balle Baldonē kopā ar grupu Jautrie līgotāji

23.jūnijā plkst. 22.00 Vanagkalnu estrādē Līgo balle kopā ar grupu Jautrie līgotāji. Ieeja – bez maksas.

Ielīgošanas un Līgo pasākumi Rīgā

No 23.jūnija 19.00 līdz 24.jūnija 4.30
Līgosim krastmalā!

Uz Rīgas skatuves

19.00 Grupa Imanta Dimanta un draugi
21.00 Līgo dziesmas Latvijas simtgades vainagā. Dita Lūriņa-Egliena, Inga Misāne-Grasberga, Mārtiņš Egliens, Arturs Krūzkops, Olga Rajecka, Elza Rozentāle, Ieva Kerēvica, Aija Vītoliņa, Normunds Rutulis, Andris Ērglis, Atis Ieviņš, Daumants Kalniņš

00.00 Normunds Rutulis un grupa Zvejnieka dēli
2.00 Grupa Flame & The Rolltones

Danču placī

19.00 Grupa Galaktika
21.00 Danču mūzikas apvienība Alas vecās mēbeles
23.30 Grupa Lauku muzikanti
2.00   Grupa Apvedceļš

Dziesmu paviljonā

19.00 Andris Daņiļenko un Valdis Zilveris
21.00 Juris Hiršs
23.30 Grupa Tērvete
2.00 Ballīšu grupa Pianista brīvdienas

Amatu un ritu pagalmā

19.00–22.30 Līgo tradīciju apguve

Rotaļu skvērā

19.00–22.30 Tautiskas stafetes, radošas nodarbes lieliem un maziem

Līgo svētki Medumos

Aicināti visi līgotāji – gan no tuvākiem, gan no attālākiem ciemiem, lai 23.jūnijā sanāktu Līgo svētkos Medumu pagastā!
Sāksim mūsu kopīgo līgošanu 19.00 pie pagasta pārvaldes ēkas, lai dotos skanīgā svētku gājienā līdz Medumu parka estrādei, kur būs galvenā svētku svinēšanas vieta. Uz skanīgo gājienu pie iespējamības nāciet jau ar saviem sarūpētiem Jāņu zāles pušķiem.
Kad nonāksim līdz galvenajai svētku vietai – visa vakara garumā būs gan dažādas spēles, kopīgas dejas un dziesmas, gan tiks gatavots Jāņu siers, arīdzan noteikti ievērosim Līgo un Jāņu svētku tradīcijas un rituālus.
Pēc tā, kad Saule sāks rietēt un tiks iedegts ugunskurs – būs iespēja piedalīties arī nakts volejbola turnīrā. Taču tiem, kas vēlēsies palikt tuvāk pie ugunskura – būs iespēja izdancot katru līgotāju līdz saullēkta sagaidīšanai.

Ierašanās uz pasākumu ir ar saviem groziņiem, tāpēc aicinām par to padomāt savlaicīgi.

Open Liepāja Līgo atpūtas parkā Pērkone

Pasākuma programma:

13.00 – 22.00 Līgo tirdziņš
15.00 – 17.00 Muzikālā apvienība Duets
18.00 – 20.00 Edgars Pujāts
22.00 – … Zaļumballe ar grupu Cits Kvartāls
23.00 – Līgo ugunskura iedegšana

Visu pasākuma laiku darbosies parka atrakcijas bērniem.

Līgo kā jau Līgo ar saviem groziņiem, griliem, plediem, inventāru (galdiem, krēsliem) ērtākai pasākuma baudīšanai.

Brīdinājums!
Pasākumam tiks pievērsta pastiprināta apkārtnes knaušu (odu) uzmanība!

Ieeja bez maksas!

Saskaņā ar Vispārīgo datu aizsardzības regulu, pasākuma organizatori informē, ka pasākuma laikā tiks veikta fotografēšana un video filmēšana. Foto un video materiāli tiks publiskoti sociālajos tīklos un interneta vidē.

Līgo vakars Radošajā sētā Talsos!

Nekas neizzied tik strauji kā Jāņu pļava, un nekas neierakstās atmiņā tik spēcīgi kā domātais, mīlētais un piedzīvotais vasaras pašā plaukumā. Aicinām ikvienu sajust saulgriežu burvību 23.jūnijā plkst. 22.00 Talsu tautas nama Radošajā sētā Līgo vakarā.

Ar skanīgām un jautrām dziesmām līgotājus priecēs Lauku kapela Spēlmaņi, bet par lustīgiem deju ritmiem gādās DJ Jānis.

Mazākajiem līgotājiem būs iespēja zīmēt, krāsot un darināt ziedu aproces.

Darbosies arī bārs.

Ieeja bez maksas.


Pievienot komentāru

Apstiprina izmaiņas dzīvnieku produktu tirdzniecības nosacījumos ES starpā

Valdība otrdien, 10.jūlijā, apstiprināja Zemkopības ministrijas sagatavotos grozījumus noteikumos par veterinārajām prasībām, kontroli un uzraudzību dzīvnieku izcelsmes produktu tirdzniecībai ar Eiropas Savienības dalībvalstīm.

Vecāķos atrastas zilaļģes – iesaka nepeldēties

Saistībā ar strauju zilaļģu savairošanos Vecāķu pludmalē, pašvaldība aicina iedzīvotājus pagaidām atturēties no peldēšanās, informē Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas projektu koordinatore Aira Šmelde.

Investori ir optimistiski – biržu indeksi un naftas cenas kāpj

Akciju cenas pasaules biržās otrdien, 10.jūlijā, pieauga, ko veicināja investoru optimisms par gaidāmo firmu darbības rezultātu sezonu, sevišķi Savienotajās Valstīs.

Šovasar piektais Āfrikas cūku mēris konstatēts mājas cūkām Brocēnu novadā

Āfrikas cūku mēra uzliesmojuma gadījums konstatēts piemājas saimniecībā Brocēnu novada Blīdenes pagastā. Slimība skārusi novietni ar piecām cūkām.

KNAB nesaskata noziegumu Mamikina apgalvojumā par Ušakova palīdžu fiktīvu nodarbināšanu

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs nesaskata iespējamu noziegumu Eiropas Parlamenta deputāta Andreja Mamikina apgalvojumā, ka Rīgas domē bijušas darbinieces, kuras skaitījās galvaspilsētas mēra Nila Ušakova palīdzes, bet patiesībā strādāja pie Mamikina

Strauji pieaug rakšanas darbu laikā izraisītu elektrotīkla bojājumu skaits

Šogad AS Sadales tīkls ir reģistrējusi 346 saimniecisko darbu veicēju izraisītus elektrotīkla bojājumus un, salīdzinot ar 2017.gada pirmo pusgadu, par 50% pieaudzis dažādu rakšanas un būvniecības darbu laikā bojātu kabeļu līniju skaits.

Pusotras nedēļas laikā 54 cilvēki lūguši pārskatīt centralizēto eksāmenu vērtējumus

Pusotras nedēļas laikā 54 eksāmenu kārtotāji lūguši pārskatīt rezultātus valsts pārbaudījumos, norāda Valsts izglītības satura centrā.

Skycop: Aviokompāniju streiki pieņemas spēkā; zaudējumi sasniedz sešus miljardus

Salīdzinot ar iepriekšējo gadu, 2018.gads avionozarei līdz šim nav bijis ne tuvu tik veiksmīgs. Šogad palielinājušās gan degvielas cenas, gan pieaudzis streiku skaits, kas Eiropas lidsabiedrībām rada aizvien lielākas problēmas.

NBS: Latvijas armijai tuvākajos gados svarīgi būs labi apmācīti karavīri

Latvijas armijai tuvākajā nākotnē svarīgākā būs nemitīga modernizācija un labi sagatavoti karavīri, tā Latvijas armijas 99.dzimšanas dienas rītā intervijā LNT raidījumam 900 sekundes norāda Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš.

Bankā: Cik lielu algu jāmaksā, lai varētu cerēt uz darbinieku

Uzņēmēju noskaņojums Latvijā pēdējā gada laikā ir stabils – liecina bankas Citadele un SKDS veiktais pētījums Citadele Index. Uzņēmēju noskaņojuma indeksa vērtība ir 51,47 punkti, kas liecina par piesardzīgu optimismu.

Gada inflācija sasniegusi 2,8%; degvielas cenām kāpums par 17,5%

Vidējais patēriņa cenu līmenis šī gada jūnijā, salīdzinot ar 2017.gada jūniju, palielinājies par 2,8% Precēm cenas pieauga par 2,5% un pakalpojumiem – par 3,3%, liecina jaunākie Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Šogad pļaujas laiks Latvijā plānojas divas nedēļas agrāk nekā ierasts

Ziemas mieži jau sasnieguši gatavības stadiju un līdzko pāries nokrišņi, uzsāksies ražas novākšana. Šogad pļaujas laiks Latvijā plānojas divas nedēļas agrāk nekā ierasts, secina lauksaimniecības uzņēmuma Baltic Agro speciālisti.

Izmaiņas 5.tramvaja un 5T.autobusa kustības maršrutā

Saistībā ar tramvaja sliežu nomaiņu Slokas ielas un Jūrmalas gatves krustojumā no šī gada 11.jūlija būs izmaiņas 5.tramvaja maršrutā, ziņo SIA Rīgas satiksme Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Baiba Bartaševiča.

Ekonomikas ministrija brīdina 62 OIK saņēmējus par nodokļu parādiem

Izteikti brīdinājumi par nodokļu parādiem 62 komersantiem, kuriem piešķirtas tiesības tirgot elektroenerģiju obligātā iepirkuma ietvaros, BNN informē Ekonomikas ministrijā.

IDB lūdz apsūdzēt PMLP amatpersonu par fiktīvas laulības organizēšanu

Iekšējās drošības birojs ierosinājis prokuratūrai sākt kriminālvajāšanu pret Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes amatpersonu par fiktīvas laulības organizēšanu.