bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Piektdiena 22.02.2019 | Vārda dienas: Rigonda, Adrians, Ārija
LatviaLatvija

LRA: Ilgstošas nolaidības rezultātā Āgenskalna tirgu neizbēgami nāksies slēgt uz nenosakāmu laiku

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Ilgstošas nolaidības rezultātā Āgenskalna tirgu neizbēgami nāksies slēgt uz nenosakāmu laiku, lai novērstu iespējamo dzīvības un veselības apdraudējumu Latvijas Reģionu apvienība/Latvijas attīstība (LRA/LA) Rīgas domes frakcija ziņo, ka vērsīšoties ģenerālprokuratūrā, lai tiktu izvērtētā iesaistīto amatpersonu atbildība.

Pēc Rīgas domes Pilsētas īpašumu komitejas ārkārtas sēdē sniegtās informācijas, (LRA/LA) Rīgas domes frakcija noskaidrojusi, ka Āgenskalna tirgus atrodas avārijas stāvoklī.

Pēc Rīgas domes Pilsētas īpašumu komitejas ārkārtas sēdē sniegtās informācijas, Latvijas Reģionu apvienība/Latvijas attīstībai (LRA/LA) Rīgas domes frakcija noskaidrojusi, ka Āgenskalna tirgus atrodas avārijas stāvoklī.

Pēc Rīgas domes opozīcijas deputātu ierosinājuma aizvadītajā dienā otrdien, 28.novembrī, notika Rīgas domes Pilsētas īpašuma komitejas ārkārtas sēde, kurā tika apspriesta esošā situācija ap Āgenskalna tirgu un iespējamie nākotnes plāni.

Sēdē esot secināts, ka kultūrvēsturiski nozīmīgais Āgenskalna tirgus jau 20 gadu garumā nav pienācīgi uzturēts un šobrīd pat nav izstrādāta plāna, kā tirgu attīstīt nākotnē.

LRA/LA frakcijas vadītājs Juris Pūce norāda, kā tā ir klaja bezatbildība pret Āgenskalna apkaimei un visai Rīgai nozīmīgu kultūrvēsturisku celtni. «Ir skaidrs, ka, ja tirgus ēka ilgstoši netiek pienācīgi uzturēta, tā likumsakarīgi kļūst bīstama. Ir nopietni jāvērtē iesaistīto pušu atbildība, kas tik svarīgu kultūrvēsturisku mantojumu ir spējušas novest līdz šādai situācijai,» savu nostāju pauž LRA/LA frakcijas Rīgas domē vadītājs.

Pilsētas īpašuma komitejas sēdē deputātiem skaidrots, ka kultūrvēsturiskais Āgenskalna tirgus iznomāts apakšīrniekiem par 0,1 līdz 0,20 eiro centiem par vienu kvadrātmetru.

«Es teiktu, ka vienkāršam rīdziniekam nav pa spēkam iegūt tik izdevīgus nosacījums tirgus platības nomāšanai. Tas, manuprāt, norāda uz ļaunprātīgu izsaimniekošanu, kā rezultātā līdzekļu trūkuma dēļ Āgenskalna tirgus ir novests līdz avārijas stāvoklim. Turklāt, nomniekam līgumā ir bijušas iekļautas saistības investēt tirgus attīstībā, taču tas, kā varam secināt pēc kritiskā stāvokļa, kādā ēka atrodas, nav darīts. Vai kārtīgs saimnieks šādi apietos ar savu īpašumu un atstātu to bez pilnīgas uzraudzības?,» jautā LRA/LA deputāts Māris Mičerevskis.

Vienlaikus Mičerevskis piebilst ka LRA/LA frakcija plāno vērsties ģenerālprokuratūrā, aicinot izmeklēt notikušā apstākļus.

LRA/LA frakcijas vadītāja vietnieks Viesturs Zeps norāda uz galvenā būvinženiera teikto, kurš veicis Āgenskalna tirgus ekspertīzi, sakot: «Lai rīdzinieki saprastu, cik kritiskā situācijā Rīgas domes bezdarbība ir novedusi Āgenskalna tirgu»

Turpinot, Zeps teicis: «Kā mums sēdē skaidroja ekspertīzi veikušais būvinženieris, viņš pats un arī bērnus šobrīd tirgū iekšā nevestu. Tāpat viņš norādīja, ka īpaši bīstama situācija ir Norvik bankas darbiniekiem, kas jebkurā brīdī var iebrukt tirgus pagrabā. Tās ir tiešas sekas ilgstošai un ļaunprātīgai bezdarbībai 20 gadu garumā, kuras pēdējos deviņus gadus nav risinājis arī esošais mērs Nils Ušakovs.»

Jānorāda, ka LRA/LA Rīgas domes deputāts Ansis Ansbergs skaidro, sēdē esot pieņemts smags lēmums: «Būvinženieru atzinums šajā jautājumā ir skarbs – ēkas konstrukcijas ir nolaistas līdz kritiskam stāvoklim un tirgus slēgšana šobrīd ir neizbēgama. Kopā ar opozīcijas kolēģiem esam panākuši, ka pirmie soļi tirgus sakārtošanā ir sperti – gan Rīgas Centrāltirgum, gan Rīgas domes Īpašumu departamentam uzdots izstrādāt tirgus attīstības plānu, kurā tiks iekļauts arī plāns, kā teritoriju savest kārtībā un atsākt ekspluatāciju.»

BNN jau ziņoja, ka izvērtējot Āgenskalna tirgus vēsturiskā paviljona tehnisko stāvokli un tirdzniecības sarūkošās tendences tajā, AS Rīgas Centrāltirgus (RCT) valde pieņēmusi lēmumu gatavot Pārdaugavas vecāko un lielāko tirgu visaptverošai rekonstrukcijai.

Ņemot vērā iecerēto darbu apjomu un veidu, rekonstrukcijas projekta realizēšanas laikā tirdzniecības process Āgenskalna tirgū tiks pārtraukts, sākot ar 2018.gada 1.janvāri, vēsta RCT valdē.

Ref: 225.000.103.2970


Pievienot komentāru

Apstiprina izmaiņas dzīvnieku produktu tirdzniecības nosacījumos ES starpā

Valdība otrdien, 10.jūlijā, apstiprināja Zemkopības ministrijas sagatavotos grozījumus noteikumos par veterinārajām prasībām, kontroli un uzraudzību dzīvnieku izcelsmes produktu tirdzniecībai ar Eiropas Savienības dalībvalstīm.

Vecāķos atrastas zilaļģes – iesaka nepeldēties

Saistībā ar strauju zilaļģu savairošanos Vecāķu pludmalē, pašvaldība aicina iedzīvotājus pagaidām atturēties no peldēšanās, informē Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas projektu koordinatore Aira Šmelde.

Investori ir optimistiski – biržu indeksi un naftas cenas kāpj

Akciju cenas pasaules biržās otrdien, 10.jūlijā, pieauga, ko veicināja investoru optimisms par gaidāmo firmu darbības rezultātu sezonu, sevišķi Savienotajās Valstīs.

Šovasar piektais Āfrikas cūku mēris konstatēts mājas cūkām Brocēnu novadā

Āfrikas cūku mēra uzliesmojuma gadījums konstatēts piemājas saimniecībā Brocēnu novada Blīdenes pagastā. Slimība skārusi novietni ar piecām cūkām.

KNAB nesaskata noziegumu Mamikina apgalvojumā par Ušakova palīdžu fiktīvu nodarbināšanu

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs nesaskata iespējamu noziegumu Eiropas Parlamenta deputāta Andreja Mamikina apgalvojumā, ka Rīgas domē bijušas darbinieces, kuras skaitījās galvaspilsētas mēra Nila Ušakova palīdzes, bet patiesībā strādāja pie Mamikina

Strauji pieaug rakšanas darbu laikā izraisītu elektrotīkla bojājumu skaits

Šogad AS Sadales tīkls ir reģistrējusi 346 saimniecisko darbu veicēju izraisītus elektrotīkla bojājumus un, salīdzinot ar 2017.gada pirmo pusgadu, par 50% pieaudzis dažādu rakšanas un būvniecības darbu laikā bojātu kabeļu līniju skaits.

Pusotras nedēļas laikā 54 cilvēki lūguši pārskatīt centralizēto eksāmenu vērtējumus

Pusotras nedēļas laikā 54 eksāmenu kārtotāji lūguši pārskatīt rezultātus valsts pārbaudījumos, norāda Valsts izglītības satura centrā.

Skycop: Aviokompāniju streiki pieņemas spēkā; zaudējumi sasniedz sešus miljardus

Salīdzinot ar iepriekšējo gadu, 2018.gads avionozarei līdz šim nav bijis ne tuvu tik veiksmīgs. Šogad palielinājušās gan degvielas cenas, gan pieaudzis streiku skaits, kas Eiropas lidsabiedrībām rada aizvien lielākas problēmas.

NBS: Latvijas armijai tuvākajos gados svarīgi būs labi apmācīti karavīri

Latvijas armijai tuvākajā nākotnē svarīgākā būs nemitīga modernizācija un labi sagatavoti karavīri, tā Latvijas armijas 99.dzimšanas dienas rītā intervijā LNT raidījumam 900 sekundes norāda Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš.

Bankā: Cik lielu algu jāmaksā, lai varētu cerēt uz darbinieku

Uzņēmēju noskaņojums Latvijā pēdējā gada laikā ir stabils – liecina bankas Citadele un SKDS veiktais pētījums Citadele Index. Uzņēmēju noskaņojuma indeksa vērtība ir 51,47 punkti, kas liecina par piesardzīgu optimismu.

Gada inflācija sasniegusi 2,8%; degvielas cenām kāpums par 17,5%

Vidējais patēriņa cenu līmenis šī gada jūnijā, salīdzinot ar 2017.gada jūniju, palielinājies par 2,8% Precēm cenas pieauga par 2,5% un pakalpojumiem – par 3,3%, liecina jaunākie Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Šogad pļaujas laiks Latvijā plānojas divas nedēļas agrāk nekā ierasts

Ziemas mieži jau sasnieguši gatavības stadiju un līdzko pāries nokrišņi, uzsāksies ražas novākšana. Šogad pļaujas laiks Latvijā plānojas divas nedēļas agrāk nekā ierasts, secina lauksaimniecības uzņēmuma Baltic Agro speciālisti.

Izmaiņas 5.tramvaja un 5T.autobusa kustības maršrutā

Saistībā ar tramvaja sliežu nomaiņu Slokas ielas un Jūrmalas gatves krustojumā no šī gada 11.jūlija būs izmaiņas 5.tramvaja maršrutā, ziņo SIA Rīgas satiksme Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Baiba Bartaševiča.

Ekonomikas ministrija brīdina 62 OIK saņēmējus par nodokļu parādiem

Izteikti brīdinājumi par nodokļu parādiem 62 komersantiem, kuriem piešķirtas tiesības tirgot elektroenerģiju obligātā iepirkuma ietvaros, BNN informē Ekonomikas ministrijā.

IDB lūdz apsūdzēt PMLP amatpersonu par fiktīvas laulības organizēšanu

Iekšējās drošības birojs ierosinājis prokuratūrai sākt kriminālvajāšanu pret Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes amatpersonu par fiktīvas laulības organizēšanu.

Lasītākie

Komentētākie

Top 5 Biznesa ziņas
    Top 5 Sabiedrības ziņas
      Top 5 Pasaules ziņas
        Jaunākie komentāri