bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Trešdiena 20.03.2019 | Vārda dienas: Irbe, Made
LatviaLatvija

Gobzems atklāj jaunus faktus par maksātnespējas sfēras nelikumībām – iesaistīts VID, KNAB un tiesa

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+10 vērtējums, 12 balsojumi)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Partijas KPV LV premjera kandidāts Aldis Gobzems intervijā ar radio SWH atklāj jaunus faktus par to, kā dažādu valsts iestāžu darbinieki palīdzējuši nu jau noslepkavotajam Mārtiņam Bunkum īstenot dažādas nelikumīgas darbības caur SIA Rego Trade maksātnespējas procesu.

«SIA Rego Trade 2008.gadā atzīts par maksātnespējīgu uzņēmumu, par kura maksātnespējas administratoru kļuva noslepkavotais Mārtiņš Bunkus. No šī procesa Valsts ieņēmumu dienestam (VID) būtu vajadzējis atgūt 100 000 latu. VID tos nav atguvis vēl līdz šai dienai. Tikmēr Bunkus sev un saviem darbiniekiem paspējis atlīdzībās izmaksāt vairāk nekā 500 000 apmērā. Šis process bija iespējams tikai un vienīgi ar VID, Maksātnespējas administrācijas, Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB), Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas amatpersonu atbalstu.»

«VID darbinieki, kas atbalstījuši Bunkus nelikumības: Artis Naglis, Aleta Levinska, Rasma Ceple, Juris Petrovs, Signe Belova, Linda Aizstrauta,» uzskaita advokāts Aldis Gobzems intervijā radio SWH.

Viņš norāda, ka SIA Rego Trade maksātnespējas procesā VID atbalstīja ne tikai nesamērīgas atlīdzības, bet arī atļāvis vairāku gadu garumā nesagatavot gada pārskatus, lai nevarētu izsekot kreditoru darbības.

Gobzems atzīmē arī to, ka VID, tāpat kā Maksātnespējas administrācija, nav noreaģējis uz faktu, ka Bunkus no Rego Trade 2015.gadā ne tikai sev pārskaitījis 150 tūkstošus, bet gandrīz 14 tūkstošus ofšoram Portonura Commerce LLP.

«It kā neliela summa, bet, ja to būtu izdarījis kāds cits administrators, viņš automātiski būtu ticis sodīts. Maksātnespējas administrācija, gatavojot atbildes uz vairāk nekā 15 sūdzībām par SIA Rego Trade maksātnespējas procesu, uz šo nekādā veidā nav reaģējusi un pieļāvusi situāciju, ka maksātnespējīgais uzņēmums maksā ofšoram,» uzsver Gobzems.

«Pierādījums, ka minētās darbības veiktas, lai iegādātos Bunkus Aston Martin ar numurzīmi MB21, kas iegādāts 2015.gadā, ir sekojošs,» izklāstu sāk advokāts. «Mašīna reģistrēta uz SIA Hotel Vip Car Rent Services vārda. Īpašnieks šim SIA ir vēl viens ofšors Spritwell Commerce LLP. Abiem minētajiem ofšoriem [Portonura Commerce LLP un Spritwell Commerce LLP] ir identiskas amatpersonas un adreses.»

Gobzems norāda, ka brīdī, kad maksātnespējīgajā uzņēmumā ienāca naudas līdzekļi, VID atkal bija iespēja atgūt iepriekš minētos naudas līdzekļus – 100 000 latu. «Vēlākais, šos līdzekļus bija iespēja atgūt 2015.gadā, bet atbildīgās amatpersonas nobalsoja par tiesas procesa turpināšanu, lai varētu turpināt maksāt administratoriem nesamērīgi lielās atlīdzības. Ir pamats uzskatīt, ka tiesnese Jolanta Zaškina ir piesegusi šīs pretlikumīgās darbības,» stāsta Gobzems.

Viņš papildina ar to, ka, atbalstot kreditoru sapulces nesasaukšanu, neskatoties uz pieprasījumu, nelikumības veicinājusi arī Maksātnespējas administrācija.

Gobzems intervijā ar SWH norāda arī uz KNAB līdzdalību augstākminētajās nelikumībās: «Visi zināja, ka viņš [Bunkus] dzīvoja Mežaparkā ar piederošiem diviem auto – Range Rover un Aston Martin, no kuriem viens nav norādīts deklarācijā. Arī dzīvesvieta nav norādīta. Ne KNAB, ne VID nav nekādas darbības šajā sakarā veicis, lai gan visi pieejamie dokumenti un faktiskā rīcība pierāda to, ka Bunkus rīcībā bija konkrētais auto un privātīpašums.»

«Šajā procesā Bunkus pieaicināja arī advokātus Romualdu Vonsoviču, Ivaru Grunti, un Andi Pauniņu, lai tie palīdzētu nelikumību īstenošanā,» piebilst Gobzems.

Advokāts faktu izklāstu noslēdz ar jautājumiem, kāpēc pret Bunku no iepriekš minētajām iestādēm ir tik labvēlīga attieksme, kā arī kāpēc vairākus gadus pēc kārtas ar Bunku saistītiem uzņēmumiem nav bijis jāgatavo gada pārskats?


Pievienot komentāru

  1. zxz teica:

    zaglim zagla liktenis

  2. rits teica:

    Šodien SIA Rego Trade “iekrita” Kasparam Novicānam…

Apstiprina izmaiņas dzīvnieku produktu tirdzniecības nosacījumos ES starpā

Valdība otrdien, 10.jūlijā, apstiprināja Zemkopības ministrijas sagatavotos grozījumus noteikumos par veterinārajām prasībām, kontroli un uzraudzību dzīvnieku izcelsmes produktu tirdzniecībai ar Eiropas Savienības dalībvalstīm.

Vecāķos atrastas zilaļģes – iesaka nepeldēties

Saistībā ar strauju zilaļģu savairošanos Vecāķu pludmalē, pašvaldība aicina iedzīvotājus pagaidām atturēties no peldēšanās, informē Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas projektu koordinatore Aira Šmelde.

Investori ir optimistiski – biržu indeksi un naftas cenas kāpj

Akciju cenas pasaules biržās otrdien, 10.jūlijā, pieauga, ko veicināja investoru optimisms par gaidāmo firmu darbības rezultātu sezonu, sevišķi Savienotajās Valstīs.

Šovasar piektais Āfrikas cūku mēris konstatēts mājas cūkām Brocēnu novadā

Āfrikas cūku mēra uzliesmojuma gadījums konstatēts piemājas saimniecībā Brocēnu novada Blīdenes pagastā. Slimība skārusi novietni ar piecām cūkām.

KNAB nesaskata noziegumu Mamikina apgalvojumā par Ušakova palīdžu fiktīvu nodarbināšanu

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs nesaskata iespējamu noziegumu Eiropas Parlamenta deputāta Andreja Mamikina apgalvojumā, ka Rīgas domē bijušas darbinieces, kuras skaitījās galvaspilsētas mēra Nila Ušakova palīdzes, bet patiesībā strādāja pie Mamikina

Strauji pieaug rakšanas darbu laikā izraisītu elektrotīkla bojājumu skaits

Šogad AS Sadales tīkls ir reģistrējusi 346 saimniecisko darbu veicēju izraisītus elektrotīkla bojājumus un, salīdzinot ar 2017.gada pirmo pusgadu, par 50% pieaudzis dažādu rakšanas un būvniecības darbu laikā bojātu kabeļu līniju skaits.

Pusotras nedēļas laikā 54 cilvēki lūguši pārskatīt centralizēto eksāmenu vērtējumus

Pusotras nedēļas laikā 54 eksāmenu kārtotāji lūguši pārskatīt rezultātus valsts pārbaudījumos, norāda Valsts izglītības satura centrā.

Skycop: Aviokompāniju streiki pieņemas spēkā; zaudējumi sasniedz sešus miljardus

Salīdzinot ar iepriekšējo gadu, 2018.gads avionozarei līdz šim nav bijis ne tuvu tik veiksmīgs. Šogad palielinājušās gan degvielas cenas, gan pieaudzis streiku skaits, kas Eiropas lidsabiedrībām rada aizvien lielākas problēmas.

NBS: Latvijas armijai tuvākajos gados svarīgi būs labi apmācīti karavīri

Latvijas armijai tuvākajā nākotnē svarīgākā būs nemitīga modernizācija un labi sagatavoti karavīri, tā Latvijas armijas 99.dzimšanas dienas rītā intervijā LNT raidījumam 900 sekundes norāda Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš.

Bankā: Cik lielu algu jāmaksā, lai varētu cerēt uz darbinieku

Uzņēmēju noskaņojums Latvijā pēdējā gada laikā ir stabils – liecina bankas Citadele un SKDS veiktais pētījums Citadele Index. Uzņēmēju noskaņojuma indeksa vērtība ir 51,47 punkti, kas liecina par piesardzīgu optimismu.

Gada inflācija sasniegusi 2,8%; degvielas cenām kāpums par 17,5%

Vidējais patēriņa cenu līmenis šī gada jūnijā, salīdzinot ar 2017.gada jūniju, palielinājies par 2,8% Precēm cenas pieauga par 2,5% un pakalpojumiem – par 3,3%, liecina jaunākie Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Šogad pļaujas laiks Latvijā plānojas divas nedēļas agrāk nekā ierasts

Ziemas mieži jau sasnieguši gatavības stadiju un līdzko pāries nokrišņi, uzsāksies ražas novākšana. Šogad pļaujas laiks Latvijā plānojas divas nedēļas agrāk nekā ierasts, secina lauksaimniecības uzņēmuma Baltic Agro speciālisti.

Izmaiņas 5.tramvaja un 5T.autobusa kustības maršrutā

Saistībā ar tramvaja sliežu nomaiņu Slokas ielas un Jūrmalas gatves krustojumā no šī gada 11.jūlija būs izmaiņas 5.tramvaja maršrutā, ziņo SIA Rīgas satiksme Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Baiba Bartaševiča.

Ekonomikas ministrija brīdina 62 OIK saņēmējus par nodokļu parādiem

Izteikti brīdinājumi par nodokļu parādiem 62 komersantiem, kuriem piešķirtas tiesības tirgot elektroenerģiju obligātā iepirkuma ietvaros, BNN informē Ekonomikas ministrijā.

IDB lūdz apsūdzēt PMLP amatpersonu par fiktīvas laulības organizēšanu

Iekšējās drošības birojs ierosinājis prokuratūrai sākt kriminālvajāšanu pret Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes amatpersonu par fiktīvas laulības organizēšanu.