bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Pirmdiena 25.03.2019 | Vārda dienas: Ģedimins, Māra, Mare, Marita, Mārīte
LatviaLatvija

Ceturtdaļa latviešu domā, ka pēc gada uzlabosies ģimenes finansiālais stāvoklis

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RUJau daudzus gadus pēc kārtas vairākums Latvijas iedzīvotāju ir neapmierināti ar savas ģimenes finansiālo stāvokli. 56% aptaujāto iedzīvotāju atzinuši, ka viņu ģimenes finansiālais stāvoklis ir viduvējs, savukārt 29% to vērtē pat kā sliktu, atklāj jaunākā *Baltic International Bank Latvijas barometra pētījuma rezultāti.

Apmierinātību ar savas ģimenes finansiālo stāvokli, to atzīstot par labu, pauda tikai 12% aptaujāto.

Aptaujātie ir pesimistiski noskaņoti, prognozējot arī ģimenes materiālā stāvokļa izmaiņas tuvāko 12 mēnešu laikā, – 47% aptaujāto uzskata, ka gada laikā viņu ģimenes materiālais stāvoklis nebūs mainījies. Pētījuma rezultāti atklāj arī to, ka latvieši ir optimistiskāki par cittautiešiem. 25% aptaujāto latviešu prognozē, ka pēc gada viņu ģimenes finansiālais stāvoklis būs uzlabojies, savukārt cittautieši nav tik pārliecināti – no viņiem tā uzskata tikai 11%.

Lūgti novērtēt pašreizējo Latvijas darba tirgus situāciju, lielākā daļa aptaujāto atbildējuši, ka iespējas atrast labu darbu ir sliktas. Tādu viedokli pauduši 55% aptaujāto, kuriem ir pamatizglītība, un gandrīz tikpat respondentu, kuriem ir vidējā vai profesionālā izglītība. Iedzīvotāji, kuriem ir augstākā izglītība, ir optimistiskāki, tomēr arī šajā kategorijā galēji kritisku viedokli pauduši 49% aptaujāto. Tikai 1% respondentu ar augstāko izglītību norādīja, ka iespējas Latvijā atrast labu darbu ir ļoti labas.

Savukārt aicināti sniegt vērtējumu par Latvijas valdības darbu, neapmierinātību pauda lielākā daļa jeb 73% aptaujāto, no kuriem vislielākos iebildumus pauda individuālā darba veicēji, zemnieki un mājsaimnieces. Savukārt apmierinātību ar valdības darbu pauda 20% aptaujāto, tostarp skolēni un studenti, vadītāji un bezdarbnieki.

Kā liecina jaunākā pētījuma rezultāti, visvairāk jeb 49% aptaujāto iedzīvotāju Latvijas pašreizējo ekonomikas stāvokli vērtē kā sliktu, nedaudz mazāk jeb 42% – par viduvēju, bet par labu to ir atzinuši vien 6% aptaujāto. Savukārt aicināti salīdzināt pašreizējo Latvijas ekonomikas situāciju ar to, kāda tā varētu būt pēc 12 mēnešiem, 47% uzskata, ka tā nebūs mainījusies.

Skatoties reģionālā griezumā, vislielākie optimisti ir zemgalieši (29%) – viņi uzskata, ka pēc gada ekonomikas situācija valstī būs uzlabojusies. Savukārt prognozes par to, ka situācija varētu pasliktināties, visbiežāk izteica Latgalē dzīvojošie – 28%.

BNN jau ziņoja, ka Baltic International Bank Latvijas barometrs ir Latvijas iedzīvotāju noskaņojuma un attieksmes pētījums, kurā ik mēnesi, iekļaujot pazīstamu ekspertu vērtējumus, tiek atspoguļotas sabiedrībā aktuālas norises.

 


Pievienot komentāru

Apstiprina izmaiņas dzīvnieku produktu tirdzniecības nosacījumos ES starpā

Valdība otrdien, 10.jūlijā, apstiprināja Zemkopības ministrijas sagatavotos grozījumus noteikumos par veterinārajām prasībām, kontroli un uzraudzību dzīvnieku izcelsmes produktu tirdzniecībai ar Eiropas Savienības dalībvalstīm.

Vecāķos atrastas zilaļģes – iesaka nepeldēties

Saistībā ar strauju zilaļģu savairošanos Vecāķu pludmalē, pašvaldība aicina iedzīvotājus pagaidām atturēties no peldēšanās, informē Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas projektu koordinatore Aira Šmelde.

Investori ir optimistiski – biržu indeksi un naftas cenas kāpj

Akciju cenas pasaules biržās otrdien, 10.jūlijā, pieauga, ko veicināja investoru optimisms par gaidāmo firmu darbības rezultātu sezonu, sevišķi Savienotajās Valstīs.

Šovasar piektais Āfrikas cūku mēris konstatēts mājas cūkām Brocēnu novadā

Āfrikas cūku mēra uzliesmojuma gadījums konstatēts piemājas saimniecībā Brocēnu novada Blīdenes pagastā. Slimība skārusi novietni ar piecām cūkām.

KNAB nesaskata noziegumu Mamikina apgalvojumā par Ušakova palīdžu fiktīvu nodarbināšanu

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs nesaskata iespējamu noziegumu Eiropas Parlamenta deputāta Andreja Mamikina apgalvojumā, ka Rīgas domē bijušas darbinieces, kuras skaitījās galvaspilsētas mēra Nila Ušakova palīdzes, bet patiesībā strādāja pie Mamikina

Strauji pieaug rakšanas darbu laikā izraisītu elektrotīkla bojājumu skaits

Šogad AS Sadales tīkls ir reģistrējusi 346 saimniecisko darbu veicēju izraisītus elektrotīkla bojājumus un, salīdzinot ar 2017.gada pirmo pusgadu, par 50% pieaudzis dažādu rakšanas un būvniecības darbu laikā bojātu kabeļu līniju skaits.

Pusotras nedēļas laikā 54 cilvēki lūguši pārskatīt centralizēto eksāmenu vērtējumus

Pusotras nedēļas laikā 54 eksāmenu kārtotāji lūguši pārskatīt rezultātus valsts pārbaudījumos, norāda Valsts izglītības satura centrā.

Skycop: Aviokompāniju streiki pieņemas spēkā; zaudējumi sasniedz sešus miljardus

Salīdzinot ar iepriekšējo gadu, 2018.gads avionozarei līdz šim nav bijis ne tuvu tik veiksmīgs. Šogad palielinājušās gan degvielas cenas, gan pieaudzis streiku skaits, kas Eiropas lidsabiedrībām rada aizvien lielākas problēmas.

NBS: Latvijas armijai tuvākajos gados svarīgi būs labi apmācīti karavīri

Latvijas armijai tuvākajā nākotnē svarīgākā būs nemitīga modernizācija un labi sagatavoti karavīri, tā Latvijas armijas 99.dzimšanas dienas rītā intervijā LNT raidījumam 900 sekundes norāda Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš.

Bankā: Cik lielu algu jāmaksā, lai varētu cerēt uz darbinieku

Uzņēmēju noskaņojums Latvijā pēdējā gada laikā ir stabils – liecina bankas Citadele un SKDS veiktais pētījums Citadele Index. Uzņēmēju noskaņojuma indeksa vērtība ir 51,47 punkti, kas liecina par piesardzīgu optimismu.

Gada inflācija sasniegusi 2,8%; degvielas cenām kāpums par 17,5%

Vidējais patēriņa cenu līmenis šī gada jūnijā, salīdzinot ar 2017.gada jūniju, palielinājies par 2,8% Precēm cenas pieauga par 2,5% un pakalpojumiem – par 3,3%, liecina jaunākie Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Šogad pļaujas laiks Latvijā plānojas divas nedēļas agrāk nekā ierasts

Ziemas mieži jau sasnieguši gatavības stadiju un līdzko pāries nokrišņi, uzsāksies ražas novākšana. Šogad pļaujas laiks Latvijā plānojas divas nedēļas agrāk nekā ierasts, secina lauksaimniecības uzņēmuma Baltic Agro speciālisti.

Izmaiņas 5.tramvaja un 5T.autobusa kustības maršrutā

Saistībā ar tramvaja sliežu nomaiņu Slokas ielas un Jūrmalas gatves krustojumā no šī gada 11.jūlija būs izmaiņas 5.tramvaja maršrutā, ziņo SIA Rīgas satiksme Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Baiba Bartaševiča.

Ekonomikas ministrija brīdina 62 OIK saņēmējus par nodokļu parādiem

Izteikti brīdinājumi par nodokļu parādiem 62 komersantiem, kuriem piešķirtas tiesības tirgot elektroenerģiju obligātā iepirkuma ietvaros, BNN informē Ekonomikas ministrijā.

IDB lūdz apsūdzēt PMLP amatpersonu par fiktīvas laulības organizēšanu

Iekšējās drošības birojs ierosinājis prokuratūrai sākt kriminālvajāšanu pret Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes amatpersonu par fiktīvas laulības organizēšanu.