bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Trešdiena 20.03.2019 | Vārda dienas: Irbe, Made
LatviaLatvija

BNN nedēļas apkopojums: KNAB vizītes Saeimā. Nedemisonējošais Ašeradens un Rasnačs. DTV spriedums

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Latvijas Republikas Saeimas nams pirms Jāņu nedēļā pamatīgi satracināts. Neskatoties uz to, ka pieņemta virkne ilgi gaidītu lēmumu, arī paši deputāti nonākuši «prožektoru gaismās». Cik nu kurš pamatoti un kurš izsprucis sveikā, par to liecinās nākotnes fakti.

Par diviem ministriem šonedēļ noticis neuzticības balsojums, kuru gan ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens, gan tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs izturējis.

KNAB roka ar dažādu stiprumu «pieķērusies» diviem deputātiem. KPV LV partijas biedrs, deputāts Artuss Kaimiņš par savu aizturēšanu uzzinājis, steidzoties uz Rasnača demisijas balsojumu. Tikmēr Zaļo un zemnieku savienības deputātam Askoldam Kļaviņam par kratīšanu pavēstīts jau Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēdē.

Tāpat Saeima aizvadītajā nedēļā lēma gan par priekšlikumu tabaku veikalos tirgot tikai pēc cenu lapām, gan par Mārtiņu Kazāku kā Latvijas Bankas padomes locekli, gan papildu brīvdienu Latvijas tautai Pāvesta vizītes laikā, gan sieviešu tiesībām lemt par savu ķermeni.

Visbeidzot spraigajā jūnija nedēļā paziņots arī Rīgas Apgabaltiesas spriedums apelācijas instancē par digitalizācijas lietu, kurā Jurģis Liepnieks, Andrejs Ēķis un virkne advokātu joprojām atzīti par vainīgiem.

SPRIEDUMS: Maigāki sodi digitālās televīzijas krimināllietā apsūdzētajiem; idejas autori cietumsodu nesaņem

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Rīgas apgabaltiesa 20.jūnijā pasludināja saīsināto spriedumu tā dēvētās digitālās televīzijas lietā, ar kuru attaisnoti četri no iepriekš ar pirmās instances tiesas spriedumu notiesātajiem apsūdzētajiem, taču piemēroja ievērojamus naudas sodus diviem no apsūdzētajiem un arī reālu brīvības atņemšanu septiņiem citiem apsūdzētajiem.

Rīgas apgabaltiesa ir pasludinājusi attaisnojošu spriedumu Ojāram Rubenim, Didzim Jonovam, Valdim Purvinskim un Adrianam Boldanam, bet kriminālprocess daļā pret Māri Pauderu  par  viņam inkriminēto noziedzīgo nodarījumu izdarīšanu ir izbeigts. Pirmās instances spriedums daļā par attaisnotajiem Mārtiņu Kvēpu un Juri Ulmani atstāts negrozīts.

Savukārt apsūdzētajam Jurģim Liepniekam piespriests 67 080 eiro liels naudas sods, bet Andrejam Ēķim – 40 850 eiro liels naudas sods.

Guntaram Spundem noteikts deviņus mēnešus ilgs cietumsods un naudas sods 26 230 eiro apmērā.

Tiesa nolēma atstāt spēkā ar Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja Izziņas nodaļas vadītāja lēmumu uzlikto arestu Maltā reģistrētās kompānijas Digital International Limited kontā esošajiem finanšu līdzekļiem 3 318 829,87 ASV dolāru apmērā un nosprieda konfiscēt šos finanšu līdzekļus kā noziedzīgi iegūtu mantu.

Vairāk uzziniet: šeit.

POSTENIS: Saeima par Latvijas Bankas padomes locekli apstiprina Mārtiņu Kazāku

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Mārtiņš Kazāks

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, par Latvijas Bankas (LB) padomes locekli apstiprinājusi Mārtiņu Kazāku, ziņo Saeimas Preses dienests.

Jauns centrālās bankas padomes loceklis bija jāapstiprina, jo pilnvaras beigušās līdzšinējam centrālās bankas padomes loceklim Edvardam Kušneram. Jau ziņots, ka Saeimas vairākums nolēma neapstiprināt Kušneru uz vēl vienu pilnvaru termiņu Latvijas Bankas padomes locekļa amatā.

Vairāk uzziniet: šeit.

MEDIJI: Turpmāk sabiedriskie mediji vairs nebūs reklāmas tirgū

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Saeima otrajā lasījumā steidzamības kārtā atbalstījusi grozījumus Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā, kas paredz sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu iziešanu no reklāmas tirgus visās platformās no 2021.gada, vēsta Saeimas Preses dienests.

Tāpat grozījumi paredzēti, lai stiprinātu Latvijas informatīvo telpu, veicinot kvalitatīva un uzticama satura plašāku pieejamību elektronisko plašsaziņas līdzekļu programmās.

Vairāk uzziniet: šeit.

SAEIMAS UZTICĪBA: Ašeradens un Rasnačs iztur neuzticības balsojumu 

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Arvils Ašeradens (no kreisās) un Dzintars Rasnačs

Saeima noraida opozīcijas deputātu pieprasījumu par ekonomikas ministra Arvila Ašeradena (V) demisiju. Tāpat arī Dzintara Rasnača (VL–TB/LNNK) demisijas pieprasījums netika pieņemts. 

Jau ziņots, ka Saeimā iesniegts desmit opozīcijas deputātu parakstīts pieprasījums par ekonomikas ministra Ašeradena demisiju jeb atbrīvošanu no amata. To parakstījuši deputāti Artuss Kaimiņš (KPV LV), partijas Saskaņa frakcijas vadītājs Jānis Urbanovičs un deputāti Andris Morozovs, Sergejs Mirskis, Jānis Ādamsons, Jānis Tutins, Artūrs Rubiks, Sergejs Potapkins, Ivans Klementjevs un Ivars Zariņš.

Viens no Rasnača demisijas pieprasījumiem tika iesniegts pēc parlamenta deputāta Romāna Mežecka iniciatīvas un to parakstījuši 16 opozīcijas deputāti, tajā skaitā no partijām Saskaņa un No sirds Latvijai un pie frakcijām nepiederošie deputāti, un pats Mežeckis. Savukārt Latvijas Reģionu apvienība (LRA) ir iesniegusi atsevišķi savu Rasnača demisijas pieprasījumu, ko parakstījuši desmit deputāti.

Vairāk uzziniet: šeit un šeit.

KNAB VIZĪTES: Kaimiņš un Kļaviņš – atrodi atšķirības

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Artuss Kaimiņš (no kreisās) un Askolds Kļaviņš

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbinieki  pēc Saeimas sēdes 21.jūnijā aizturēja parlamentārieti Artusu Kaimiņu (KPV LV).

Pēc aizturēšanas deputātam tika nolasītas viņa tiesības. Kaimiņš sniedza intervijas plašsaziņas līdzekļiem, bet KNAB darbinieki tikmēr viņu gaidīja dažus soļus nostāk. Kaimiņš sacījis, ka nevarot sniegt komentārus par tiesībsargājošo institūciju apsūdzībām, jo nezinot to saturu.

Viņš zināja teikt, ka uz Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju (KNAB) izsaukta partijas grāmatvede, un piebilda, ka nespējot saprast, kāpēc birojs to darījis, jo partijai tā dēvētās «melnās kases» neesot.

Saeimas deputāti 22.jūnijā deva atļauju uzsākt kratīšanu arī Zaļo un zemniekusavienības (ZZS) deputāta Askolda Kļaviņa deklarētajā dzīvesvietā un automašīnā.

Deputāts Ringolds Balodis debatēs norādīja, ka tieši tā – ar iesniegumu, paskaidrojumu – nevis tā kā tas notika ar Artusu Kaimiņu, būtu jālemj par šādiem jautājumiem. Viņš atzīmēja, ka iepriekšējā dienā parlaments balsoja nezinot, par ko tiek lemts.

Vairāk uzziniet: šeit un šeit.

CĪŅA: Protestētāji sadzirdēti – priekšlikums liegt nedzemdējušām sievietēm ziedot olšūnas noraidīts

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, atteicās no iepriekš atbalstītā nosacījuma, ka dzimumšūnas var ziedot tikai tās sievietes, kuras ir dzemdējušas. Tāpat kā līdz šim, par dzimumšūnu donoru varēs būt veseli cilvēki – vīrieši vecumā no 18 līdz 45 gadiem un sievietes vecumā no 18 līdz 35 gadiem. 

Kā atzīst par likumprojekta virzību atbildīgās Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja Aija Barča, komisija ar šo likumprojektu strādājusi jau ilgāku laiku, rūpīgi izskatot arī virkni neviennozīmīgi vērtētu priekšlikumu. Konsultējoties ar nozares profesionāļiem un nevalstisko organizāciju pārstāvjiem, komisijas deputātu vairākums sliecās neatbalstīt iesniegtos priekšlikumus, kas paredzētu izmaiņas grūtniecības mākslīgās pārtraukšanas regulējumā. Tostarp nav atbalstīts priekšlikums ieviest obligātu konsultāciju pirms pirmās grūtniecības mākslīgas pārtraukšanas un pagarināt pārdomu periodu pirms aborta izdarīšanas no 72 līdz 120 stundām, likumprojekta virzību raksturo komisijas priekšsēdētāja.  

Vairāk uzziniet: šeit.

KALENDĀRS: Pāvesta vizītes laikā Latvijā būs brīvdiena

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Ir nolemts noteikt par brīvdienu 24.septembri, kad Latviju apmeklēs pāvests Francisks.

Šo priekšlikumu Saeima vispirms nodeva izskatīšanai komisijās, bet vēlāk atbalstīja arī pirmajā un otrajā lasījumā, pieņemot likuma grozījumus steidzamības kārtībā.

Vairāk uzziniet: šeit.


Pievienot komentāru

Apstiprina izmaiņas dzīvnieku produktu tirdzniecības nosacījumos ES starpā

Valdība otrdien, 10.jūlijā, apstiprināja Zemkopības ministrijas sagatavotos grozījumus noteikumos par veterinārajām prasībām, kontroli un uzraudzību dzīvnieku izcelsmes produktu tirdzniecībai ar Eiropas Savienības dalībvalstīm.

Vecāķos atrastas zilaļģes – iesaka nepeldēties

Saistībā ar strauju zilaļģu savairošanos Vecāķu pludmalē, pašvaldība aicina iedzīvotājus pagaidām atturēties no peldēšanās, informē Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas projektu koordinatore Aira Šmelde.

Investori ir optimistiski – biržu indeksi un naftas cenas kāpj

Akciju cenas pasaules biržās otrdien, 10.jūlijā, pieauga, ko veicināja investoru optimisms par gaidāmo firmu darbības rezultātu sezonu, sevišķi Savienotajās Valstīs.

Šovasar piektais Āfrikas cūku mēris konstatēts mājas cūkām Brocēnu novadā

Āfrikas cūku mēra uzliesmojuma gadījums konstatēts piemājas saimniecībā Brocēnu novada Blīdenes pagastā. Slimība skārusi novietni ar piecām cūkām.

KNAB nesaskata noziegumu Mamikina apgalvojumā par Ušakova palīdžu fiktīvu nodarbināšanu

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs nesaskata iespējamu noziegumu Eiropas Parlamenta deputāta Andreja Mamikina apgalvojumā, ka Rīgas domē bijušas darbinieces, kuras skaitījās galvaspilsētas mēra Nila Ušakova palīdzes, bet patiesībā strādāja pie Mamikina

Strauji pieaug rakšanas darbu laikā izraisītu elektrotīkla bojājumu skaits

Šogad AS Sadales tīkls ir reģistrējusi 346 saimniecisko darbu veicēju izraisītus elektrotīkla bojājumus un, salīdzinot ar 2017.gada pirmo pusgadu, par 50% pieaudzis dažādu rakšanas un būvniecības darbu laikā bojātu kabeļu līniju skaits.

Pusotras nedēļas laikā 54 cilvēki lūguši pārskatīt centralizēto eksāmenu vērtējumus

Pusotras nedēļas laikā 54 eksāmenu kārtotāji lūguši pārskatīt rezultātus valsts pārbaudījumos, norāda Valsts izglītības satura centrā.

Skycop: Aviokompāniju streiki pieņemas spēkā; zaudējumi sasniedz sešus miljardus

Salīdzinot ar iepriekšējo gadu, 2018.gads avionozarei līdz šim nav bijis ne tuvu tik veiksmīgs. Šogad palielinājušās gan degvielas cenas, gan pieaudzis streiku skaits, kas Eiropas lidsabiedrībām rada aizvien lielākas problēmas.

NBS: Latvijas armijai tuvākajos gados svarīgi būs labi apmācīti karavīri

Latvijas armijai tuvākajā nākotnē svarīgākā būs nemitīga modernizācija un labi sagatavoti karavīri, tā Latvijas armijas 99.dzimšanas dienas rītā intervijā LNT raidījumam 900 sekundes norāda Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš.

Bankā: Cik lielu algu jāmaksā, lai varētu cerēt uz darbinieku

Uzņēmēju noskaņojums Latvijā pēdējā gada laikā ir stabils – liecina bankas Citadele un SKDS veiktais pētījums Citadele Index. Uzņēmēju noskaņojuma indeksa vērtība ir 51,47 punkti, kas liecina par piesardzīgu optimismu.

Gada inflācija sasniegusi 2,8%; degvielas cenām kāpums par 17,5%

Vidējais patēriņa cenu līmenis šī gada jūnijā, salīdzinot ar 2017.gada jūniju, palielinājies par 2,8% Precēm cenas pieauga par 2,5% un pakalpojumiem – par 3,3%, liecina jaunākie Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Šogad pļaujas laiks Latvijā plānojas divas nedēļas agrāk nekā ierasts

Ziemas mieži jau sasnieguši gatavības stadiju un līdzko pāries nokrišņi, uzsāksies ražas novākšana. Šogad pļaujas laiks Latvijā plānojas divas nedēļas agrāk nekā ierasts, secina lauksaimniecības uzņēmuma Baltic Agro speciālisti.

Izmaiņas 5.tramvaja un 5T.autobusa kustības maršrutā

Saistībā ar tramvaja sliežu nomaiņu Slokas ielas un Jūrmalas gatves krustojumā no šī gada 11.jūlija būs izmaiņas 5.tramvaja maršrutā, ziņo SIA Rīgas satiksme Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Baiba Bartaševiča.

Ekonomikas ministrija brīdina 62 OIK saņēmējus par nodokļu parādiem

Izteikti brīdinājumi par nodokļu parādiem 62 komersantiem, kuriem piešķirtas tiesības tirgot elektroenerģiju obligātā iepirkuma ietvaros, BNN informē Ekonomikas ministrijā.

IDB lūdz apsūdzēt PMLP amatpersonu par fiktīvas laulības organizēšanu

Iekšējās drošības birojs ierosinājis prokuratūrai sākt kriminālvajāšanu pret Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes amatpersonu par fiktīvas laulības organizēšanu.