bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Piektdiena 22.02.2019 | Vārda dienas: Rigonda, Adrians, Ārija
LatviaLatvija

Atklāj Simtgades loterijas otro sēriju

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Ņemot vērā iedzīvotāju lielo atsaucību un atzīmējot Latvijas valsts 99.dzimšanas dienu, Finanšu ministrija un VAS Latvijas Loto turpina līdz šim nozīmīgāko Latvijas nacionālās momentloterijas projektu — Simtgades loterija, piedāvājot otro sēriju ar jaunu dizainu, ko veidojuši tautā iemīļoti mākslinieki, ziņo VAS Latvijas Loto.

Simtgades loterijas pirmā sērija — teju miljons loterijas biļešu — tika realizēta septiņu mēnešu laikā, pārsniedzot visus līdzšinējos Latvijas Loto momentloteriju pārdošanas rezultātus, kļūstot par populārāko momentloteriju Latvijas Loto vēsturē. Arī Simtgades loterijas otrās sērijas plānotais apgrozījums ir pieci miljoni eiro un laimestu fonds 3,2 miljoni eiro, kas ir 65% no loterijas kopējo ieņēmumu vērtības,  skaidro Latvijas Loto pārstāvji.

Ar Simtgades loterijas otrā dizaina sēriju tiek turpināta vērienīgā atbalsta programma vidējo izglītības iestāžu absolventiem — divu gadu laikā plānots ziedot vairāk nekā 400 000 eiro.

Latvijas Loto valdes priekšsēdētāja Maija Kubli : «Īsā laikā Simtgades loterija ir kļuvusi ne tikai par nozīmīgāko nacionālās momentloterijas projektu Latvijas Loto vēsturē, bet arī par populārāko momentloteriju iedzīvotāju vidū. Pateicoties iedzīvotāju atsaucībai, mums ir izdevies īstenot arī Simtgades loterijas sociālo mērķi — apgūt līdzekļus jauniešu talantu attīstīšanai. Jau 2018.gada pavasarī atbalstu 500 eiro apmērā saņems labākie vidējo izglītības iestāžu absolventi, ar Simtgades loterijas otro sēriju mēs turpinām atbalsta programmu spožākajiem jaunajiem talantiem. Paldies ikvienam par līdzdalību, kopā mēs varam sasniegt vairāk — labas lietas notiek!»

Dana Reizniece-Ozola, finanšu ministre: «Izglītoti un apņēmīgi jaunieši ir Latvijas nākotnes cerība. Ceļš uz labu izglītību ne vienmēr ir viegls, tāpēc svarīgs ir atbalsts, ģimenes, līdzcilvēku, valsts. Tādēļ liels prieks, ka tik daudz cilvēku ir atbalstījuši Latvijas talantīgos un strādīgos skolēnus, piedaloties šai īpašajā Simtgades loterijā. Tas palīdzēs tiem attīstīt savas spējas un piepildīt sapņus. Sapņus, kas padarīs nākotnes Latviju gudru un stipru!»

BNN jau ziņoja, ka plānots 2018. un 2019.gadā atbalsta stipendiju 500 eiro apmērā saņems katrs Latvijas vidējās izglītības iestādes vienas izlaiduma klases spožākais absolvents. Atbalsts talanta pilnveidošanai tiek piešķirts par mācību sasniegumiem, aktīvu sabiedrisko darbu, iesaistīšanos mākslinieciskajā pašdarbībā un sporta aktivitātēs, kā arī par ieguldījumu izglītības iestādes attīstībā.

Kārlis Šadurskis, izglītības un zinātnes ministrs: «Šis projekts ir īpaši nozīmīgs Latvijas valsts simtgades svinību kontekstā, kad uzsveram un apzināmies – cilvēki ir mūsu lielākā vērtība. Latvijas valsts simtgades devīze Es esmu Latvija ir stāsts arī par katru no stipendiju ieguvējiem – spožajiem prātiem, kas veido Latviju. Šī iniciatīva izgaismos un emocionāli un finansiāli stiprinās izcilniekus ikvienā Latvijas vispārējās vidējās izglītības un profesionālās vidējās izglītības iestādē. Vienlaikus šis projekts akcentē tādas vērtības kā izglītība un iniciatīva un veicina to atbalsošanos visā Latvijā, par ko esmu īpaši iepriecināts.»

Latvijas Loto atzīmē, ka Simtgades loterija ir unikāla ar loterijas biļešu dizainu — pirmā dizaina sērija tika atklāta ar Džemmas Skulmes, Frančeskas Kirkes, Daces Lielās, Kristīnes Luīzes Avotiņas un Aivara Vilipsona mākslas darbiem. Savukārt otrās dizaina sērijas loterijas biļetes rotā Jāņa Anmaņa, Birutas Delles, Vijas Zariņas, Jura Jurjāna un Andra Eglīša mākslas darbi. Šo meistaru mākslas darbi vēstī par Latvijas tautas vērtībām — cilvēkiem, tradīcijām, dabu, vēsturi un mantojumu, ko nodot no paaudzes paaudzē. Latvijas valsts simtgades klientu apkalpošanas centrā, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, līdz 15.decembrim būs aplūkojama Simtgades loterijas otrā dizaina mākslas darbu reprodukciju izstāde.

Kopumā Simtgades loterijas otrajā sērijā ir viens miljons biļešu, ko var iegādāties gan elektroniski, gan papīra formātā. Vienas biļetes cena — pieci eiro. Rekordliels laimestu fonds — 65% no loterijas kopējās vērtības, lielāko laimestu — 100 000 eiro — varēs atrast četrās biļetēs. Loterijas biļetes māksliniecisko daļu būs iespējams atdalīt no spēles daļas un saglabāt kolekcijai mākslas darba reprodukciju pastkartes izmērā. Simtgades loterijas biļetes tirdzniecībā tiks ieviestas pakāpeniski.

Ref:224.000.103.2954


Pievienot komentāru

Apstiprina izmaiņas dzīvnieku produktu tirdzniecības nosacījumos ES starpā

Valdība otrdien, 10.jūlijā, apstiprināja Zemkopības ministrijas sagatavotos grozījumus noteikumos par veterinārajām prasībām, kontroli un uzraudzību dzīvnieku izcelsmes produktu tirdzniecībai ar Eiropas Savienības dalībvalstīm.

Vecāķos atrastas zilaļģes – iesaka nepeldēties

Saistībā ar strauju zilaļģu savairošanos Vecāķu pludmalē, pašvaldība aicina iedzīvotājus pagaidām atturēties no peldēšanās, informē Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas projektu koordinatore Aira Šmelde.

Investori ir optimistiski – biržu indeksi un naftas cenas kāpj

Akciju cenas pasaules biržās otrdien, 10.jūlijā, pieauga, ko veicināja investoru optimisms par gaidāmo firmu darbības rezultātu sezonu, sevišķi Savienotajās Valstīs.

Šovasar piektais Āfrikas cūku mēris konstatēts mājas cūkām Brocēnu novadā

Āfrikas cūku mēra uzliesmojuma gadījums konstatēts piemājas saimniecībā Brocēnu novada Blīdenes pagastā. Slimība skārusi novietni ar piecām cūkām.

KNAB nesaskata noziegumu Mamikina apgalvojumā par Ušakova palīdžu fiktīvu nodarbināšanu

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs nesaskata iespējamu noziegumu Eiropas Parlamenta deputāta Andreja Mamikina apgalvojumā, ka Rīgas domē bijušas darbinieces, kuras skaitījās galvaspilsētas mēra Nila Ušakova palīdzes, bet patiesībā strādāja pie Mamikina

Strauji pieaug rakšanas darbu laikā izraisītu elektrotīkla bojājumu skaits

Šogad AS Sadales tīkls ir reģistrējusi 346 saimniecisko darbu veicēju izraisītus elektrotīkla bojājumus un, salīdzinot ar 2017.gada pirmo pusgadu, par 50% pieaudzis dažādu rakšanas un būvniecības darbu laikā bojātu kabeļu līniju skaits.

Pusotras nedēļas laikā 54 cilvēki lūguši pārskatīt centralizēto eksāmenu vērtējumus

Pusotras nedēļas laikā 54 eksāmenu kārtotāji lūguši pārskatīt rezultātus valsts pārbaudījumos, norāda Valsts izglītības satura centrā.

Skycop: Aviokompāniju streiki pieņemas spēkā; zaudējumi sasniedz sešus miljardus

Salīdzinot ar iepriekšējo gadu, 2018.gads avionozarei līdz šim nav bijis ne tuvu tik veiksmīgs. Šogad palielinājušās gan degvielas cenas, gan pieaudzis streiku skaits, kas Eiropas lidsabiedrībām rada aizvien lielākas problēmas.

NBS: Latvijas armijai tuvākajos gados svarīgi būs labi apmācīti karavīri

Latvijas armijai tuvākajā nākotnē svarīgākā būs nemitīga modernizācija un labi sagatavoti karavīri, tā Latvijas armijas 99.dzimšanas dienas rītā intervijā LNT raidījumam 900 sekundes norāda Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš.

Bankā: Cik lielu algu jāmaksā, lai varētu cerēt uz darbinieku

Uzņēmēju noskaņojums Latvijā pēdējā gada laikā ir stabils – liecina bankas Citadele un SKDS veiktais pētījums Citadele Index. Uzņēmēju noskaņojuma indeksa vērtība ir 51,47 punkti, kas liecina par piesardzīgu optimismu.

Gada inflācija sasniegusi 2,8%; degvielas cenām kāpums par 17,5%

Vidējais patēriņa cenu līmenis šī gada jūnijā, salīdzinot ar 2017.gada jūniju, palielinājies par 2,8% Precēm cenas pieauga par 2,5% un pakalpojumiem – par 3,3%, liecina jaunākie Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Šogad pļaujas laiks Latvijā plānojas divas nedēļas agrāk nekā ierasts

Ziemas mieži jau sasnieguši gatavības stadiju un līdzko pāries nokrišņi, uzsāksies ražas novākšana. Šogad pļaujas laiks Latvijā plānojas divas nedēļas agrāk nekā ierasts, secina lauksaimniecības uzņēmuma Baltic Agro speciālisti.

Izmaiņas 5.tramvaja un 5T.autobusa kustības maršrutā

Saistībā ar tramvaja sliežu nomaiņu Slokas ielas un Jūrmalas gatves krustojumā no šī gada 11.jūlija būs izmaiņas 5.tramvaja maršrutā, ziņo SIA Rīgas satiksme Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Baiba Bartaševiča.

Ekonomikas ministrija brīdina 62 OIK saņēmējus par nodokļu parādiem

Izteikti brīdinājumi par nodokļu parādiem 62 komersantiem, kuriem piešķirtas tiesības tirgot elektroenerģiju obligātā iepirkuma ietvaros, BNN informē Ekonomikas ministrijā.

IDB lūdz apsūdzēt PMLP amatpersonu par fiktīvas laulības organizēšanu

Iekšējās drošības birojs ierosinājis prokuratūrai sākt kriminālvajāšanu pret Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes amatpersonu par fiktīvas laulības organizēšanu.

Lasītākie

Komentētākie

Top 5 Biznesa ziņas
    Top 5 Sabiedrības ziņas
      Top 5 Pasaules ziņas
        Jaunākie komentāri