bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Pirmdiena 25.03.2019 | Vārda dienas: Ģedimins, Māra, Mare, Marita, Mārīte
LatviaLatvija

Aicina: Dodoties uz Eiropas valstīm, noskaidro nosacījumus savam tarifu plānam

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

 

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RUSabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (Regulators) aicina mobilo sakaru lietotājus pirms došanās ceļojumā, noskaidrot kāda veida nosacījumus mobilo sakaru operators piemēro lietotāja izvēlētajam tarifu plānam un to, kādi ir operatora piemērotie godīgas lietošanas nosacījumi.

«Stājoties spēkā «viesabonē kā mājās» principam no pagājušā gada 15.jūnija, lietotājiem ir tiesības izmantot viesabonešanas pakalpojumus Eiropas Savienības (ES) un Eiropas ekonomiskās zonas (EEZ) valstīs par tādām pašām cenām kā pašmāju mobilo sakaru operators piemēro iekšzemes tarifiem. Tas nozīmē, ka lietotājiem nav jāmaksā papildu maksa par zvaniem, īsziņām un datu pārraidi, ja lietotāja izvēlētais tarifu plāns ietver viesabonēšanas pakalpojumu «viesabonē kā mājās» nodrošināšanu ES un EEZ,» atgādina komisijas pārstāvji.

Tomēr Regulators iesaka lietotājam pirms došanās ceļojumā vērsties pie sava mobilo sakaru operatora un pārliecināties par pieejamo datu apjomu izmantošanu ārzemēs atbilstoši noteiktajam tarifu plānam par iekšzemes cenām. Gadījumā, ja lietotājs pārsniedz tarifu plānā noteikto datu apjomu viesabonēšanā, operatoram ir tiesības piemērot papildus maksu, kas nepārsniedz 6,00 eiro par GB. Apjomu ierobežojums zvaniem un īsziņām par pašmāju tarifiem netiek noteikts.

Vienlaikus Regulators aicina pievērst uzmanību piemērotajai godīgas lietošanas politikai, ja tāda tiek piemērota no operatora puses.

«Viesabonēšanu kā pakalpojumu raksturo īslaicīga pakalpojumu izmantošana ārpus savas mītnes zemes (Latvijas). Gadījumā, ja izmantoto pakalpojumu apjoms un uzturēšanās ilgums ES un EEZ četru mēnešu periodā pārsniedz pusi no apjoma un laika, operatoram ir tiesības piemērot papildu maksu par katru patērēto vienību zvaniem, īsziņām un datiem viesabonēšanā, bet nepārsniedzot 3,2 eiro centus par zvana minūti, 1 eiro centu par īsziņu, un 6,00 eiro par GB, vai arī, atsevišķos gadījumos, pārskatīt vienošanos galalietotāju par pakalpojumu izmantošanu,» skaidro komisijā.

Regulators, apkopojot informāciju par 2017.gadā saņemtajām elektronisko sakaru pakalpojumu lietotāju sūdzībām, secinājis, ka no 92 saņemtajām sūdzībām, 13 sūdzības ir par «viesabonē kā mājās» principu – par tarifu piemērošanu un par viesabonēšanas regulas piemērošanas kārtību. Tas nozīmē, ka mobilo sakaru lietotājiem joprojām nav skaidrs «viesabonē kā mājās» būtība un par tarifu piemērošanu Eiropā.

Lai lietotājiem nerastos nepatīkami pārsteigumi, saņemot lielus rēķinus pēc atgriešanās no ceļojuma, Regulators aicina vispirms sazināties ar savu operatoru un pārliecināties: vai izvēlētajā tarifu plānā ir iekļauts «viesabonē kā mājās» pakalpojums; kādus godīgas lietošanas politikas nosacījumus operators piemēro; kādā apjomā un laika posmā ir tiesības lietot viesabonēšanas pakalpojumus ārzemēs; par iespēju sekot līdzi uzturēšanās ilgumam un izmantotajiem viesabonēšanas pakalpojumiem ārzemēs.

«Esošie dati liecina, ka viesabonēšanā veikto zvanu minūšu skaits Eiropas Savienībā un Eiropas Ekonomiskās zonas valstīs pēc «viesabonē kā mājās» ieviešanas ir dubultojiesno 27,3 miljoniem minūtēm līdz 50,2 miljoniem minūšu*. Vienlaikus mobilo sakaru lietotāji aktīvi izmantojuši iespēju sūtīt īsziņas – laikā no 2017.gada aprīļa līdz jūnija beigām nosūtītas 7,4 milj. īsziņu, savukārt laikā no jūlija sākuma līdz septembra beigām – jau 12,3 milj. Savukārt viesabonēšanā izmantoto datu apjomu izmantošana trīskāršojusies – no 111,6 milj. GB līdz 342,5 milj. GB,» norāda komisijā.

Regulators atzīmē, ka Latvijā pērn septembra beigās bija 2,47 miljoni mobilo sakaru galalietotāju, no kuriem 1,88 milj. lietotāji izvēlējušies tarifu plānu ar viesabonēšanas pakalpojumu «viesabonē kā mājās», bet tarifu plānu, kurā nav iekļauts viesabonēšanas pakalpojums, izvēlējušies 586 019 lietotāji.

 


Pievienot komentāru

  1. 1 teica:

    pārāk dārgi priekš visiem , jāizmanto vecēku numurs.

Apstiprina izmaiņas dzīvnieku produktu tirdzniecības nosacījumos ES starpā

Valdība otrdien, 10.jūlijā, apstiprināja Zemkopības ministrijas sagatavotos grozījumus noteikumos par veterinārajām prasībām, kontroli un uzraudzību dzīvnieku izcelsmes produktu tirdzniecībai ar Eiropas Savienības dalībvalstīm.

Vecāķos atrastas zilaļģes – iesaka nepeldēties

Saistībā ar strauju zilaļģu savairošanos Vecāķu pludmalē, pašvaldība aicina iedzīvotājus pagaidām atturēties no peldēšanās, informē Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas projektu koordinatore Aira Šmelde.

Investori ir optimistiski – biržu indeksi un naftas cenas kāpj

Akciju cenas pasaules biržās otrdien, 10.jūlijā, pieauga, ko veicināja investoru optimisms par gaidāmo firmu darbības rezultātu sezonu, sevišķi Savienotajās Valstīs.

Šovasar piektais Āfrikas cūku mēris konstatēts mājas cūkām Brocēnu novadā

Āfrikas cūku mēra uzliesmojuma gadījums konstatēts piemājas saimniecībā Brocēnu novada Blīdenes pagastā. Slimība skārusi novietni ar piecām cūkām.

KNAB nesaskata noziegumu Mamikina apgalvojumā par Ušakova palīdžu fiktīvu nodarbināšanu

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs nesaskata iespējamu noziegumu Eiropas Parlamenta deputāta Andreja Mamikina apgalvojumā, ka Rīgas domē bijušas darbinieces, kuras skaitījās galvaspilsētas mēra Nila Ušakova palīdzes, bet patiesībā strādāja pie Mamikina

Strauji pieaug rakšanas darbu laikā izraisītu elektrotīkla bojājumu skaits

Šogad AS Sadales tīkls ir reģistrējusi 346 saimniecisko darbu veicēju izraisītus elektrotīkla bojājumus un, salīdzinot ar 2017.gada pirmo pusgadu, par 50% pieaudzis dažādu rakšanas un būvniecības darbu laikā bojātu kabeļu līniju skaits.

Pusotras nedēļas laikā 54 cilvēki lūguši pārskatīt centralizēto eksāmenu vērtējumus

Pusotras nedēļas laikā 54 eksāmenu kārtotāji lūguši pārskatīt rezultātus valsts pārbaudījumos, norāda Valsts izglītības satura centrā.

Skycop: Aviokompāniju streiki pieņemas spēkā; zaudējumi sasniedz sešus miljardus

Salīdzinot ar iepriekšējo gadu, 2018.gads avionozarei līdz šim nav bijis ne tuvu tik veiksmīgs. Šogad palielinājušās gan degvielas cenas, gan pieaudzis streiku skaits, kas Eiropas lidsabiedrībām rada aizvien lielākas problēmas.

NBS: Latvijas armijai tuvākajos gados svarīgi būs labi apmācīti karavīri

Latvijas armijai tuvākajā nākotnē svarīgākā būs nemitīga modernizācija un labi sagatavoti karavīri, tā Latvijas armijas 99.dzimšanas dienas rītā intervijā LNT raidījumam 900 sekundes norāda Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš.

Bankā: Cik lielu algu jāmaksā, lai varētu cerēt uz darbinieku

Uzņēmēju noskaņojums Latvijā pēdējā gada laikā ir stabils – liecina bankas Citadele un SKDS veiktais pētījums Citadele Index. Uzņēmēju noskaņojuma indeksa vērtība ir 51,47 punkti, kas liecina par piesardzīgu optimismu.

Gada inflācija sasniegusi 2,8%; degvielas cenām kāpums par 17,5%

Vidējais patēriņa cenu līmenis šī gada jūnijā, salīdzinot ar 2017.gada jūniju, palielinājies par 2,8% Precēm cenas pieauga par 2,5% un pakalpojumiem – par 3,3%, liecina jaunākie Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Šogad pļaujas laiks Latvijā plānojas divas nedēļas agrāk nekā ierasts

Ziemas mieži jau sasnieguši gatavības stadiju un līdzko pāries nokrišņi, uzsāksies ražas novākšana. Šogad pļaujas laiks Latvijā plānojas divas nedēļas agrāk nekā ierasts, secina lauksaimniecības uzņēmuma Baltic Agro speciālisti.

Izmaiņas 5.tramvaja un 5T.autobusa kustības maršrutā

Saistībā ar tramvaja sliežu nomaiņu Slokas ielas un Jūrmalas gatves krustojumā no šī gada 11.jūlija būs izmaiņas 5.tramvaja maršrutā, ziņo SIA Rīgas satiksme Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Baiba Bartaševiča.

Ekonomikas ministrija brīdina 62 OIK saņēmējus par nodokļu parādiem

Izteikti brīdinājumi par nodokļu parādiem 62 komersantiem, kuriem piešķirtas tiesības tirgot elektroenerģiju obligātā iepirkuma ietvaros, BNN informē Ekonomikas ministrijā.

IDB lūdz apsūdzēt PMLP amatpersonu par fiktīvas laulības organizēšanu

Iekšējās drošības birojs ierosinājis prokuratūrai sākt kriminālvajāšanu pret Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes amatpersonu par fiktīvas laulības organizēšanu.